„Siła Marzeń” z Miłką Raulin w Radzyniu

Gościem 49. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” będzie Miłka Raulin – polska himalaistka i podróżniczka, dziewczyna z sąsiedztwa, która kocha świat, podróże i wyzwania. Wydarzenie odbędzie się w piątek 8 grudnia. O godz. 17.00 odsłoni ona swoją tabliczkę na Skwerze Podróżników w Radzyniu, a o 18.00 spotka się z mieszkańcami miasta i powiatu w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury (ul. Jana Pawła II 4). Wstęp wolny.

Tematem spotkania w Radzyniu będzie „Siła Marzeń”. – Miłka Raulin opowie o pasji do gór, podejmowaniu wyzwań i przekraczaniu granic ludzkich możliwości. Spotkanie będzie też inspiracją do niepoddawania się przeciwnościom i twardej walki do końca o to w co wierzymy. W trakcie prelekcji Miłka Raulin zrelacjonuje, jakie trudności musiała pokonać oraz jakie umiejętności nabyła realizując swoje projekty. Podzieli się także ciekawostkami z poszczególnych wypraw – powiedział nam Robert Mazurek, pomysłodawca „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”.

Miłka Raulin urodziła się 3 maja 1983 roku w Gdyni. Polska himalaistka i podróżniczka, dziewczyna z sąsiedztwa, która kocha świat, podróże i wyzwania. Mama Jeremiego wierząca, że ze swoich pasji nie trzeba rezygnować, gdy zostaje się rodzicem. Z wykształcenia i zawodu magister inżynier trakcji elektrycznej.

22 maja 2018 roku została najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi (35 lat i 19 dni w dniu zdobycia szczytu Mount Everest) w wersji dziewięcioszczytowej. W 2022 roku została trzecią i najmłodszą Polką, która pomyślnie dokonała trawersu Grenlandii. Na swoim koncie ma również Koronę Gór Polski, którą zdobyła w niespełna tydzień zimą 2023 roku.

Laureatka licznych nagród m.in.: Red Bull, Forbes, Nagroda Magellana, Herbapol, Cosmopolitan, Adrenallinium. Za swój autorski cykl „Ulepieni z pasji” została nominowana do Telekamer 2022 w kategorii produkcja roku. Mówczyni motywacyjna, realizatorka marzeń i autorka książek: „Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi” (2018), „Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Everest” (2020) oraz „600 kilometrów lodową pustynią” (2023).

Na 49. edycję „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” zapraszają Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, a także organizatorzy: Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”. Sponsorami wydarzenia są: firma drGerard, Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim. Patronat nad spotkaniem objął magazyn „Kontynenty”, portal Kocham Radzyń Podlaski, Telewizja Radzyń, Biuletyn Informacyjny Miasta Radzyń oraz Informator Powiatowy. Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na http://www.podroznik-radzyn.pl/podroznicy/172-milka-raulin.html