Kierowca Transportera stracił panowanie na śliskiej drodze. Apelujemy o rozwagę!

Na trasie Międzyrzec Podlaski-Zahajki kierowca VW Transportera stracił panowanie nad autem. Zjechał na pobocze i do pobliskiego rowu, gdzie dachował. Kierowca busa prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Do szpitala trafiła pasażerka pojazdu. Zimowa aura wymaga od kierowców szczególnej rozwagi za kierownicą.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 20.00 na drodze wojewódzkiej W-813 na trasie Międzyrzec Podlaski-Zahajki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen Transporter 22-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwlegle pobocze i dachował. Prawdopodobna przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W chwili zdarzenia kierowca busa był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała pasażerka pojazdu, która trafiła do szpitala. Ustalamy wszystkie okoliczności wypadku i apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę.

Zima jest okresem szczególnie trudnym dla kierowców. Opady śniegu i ujemne temperatury powodują, że nawierzchnia jest śliska, co wymaga wzmożonej ostrożności. W takiej sytuacji łatwo wpaść w poślizg, bo droga hamowania się wydłuża przez co nie zawszę w porę jesteśmy w stanie zareagować. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu i wziąć pod uwagę swoje bezpieczeństwo i innych – wyjaśnia nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Fot. KMP Biała Podlaska