Nowy posterunek w Piszczacu. Świetna wiadomość dla mieszkańców przyszłego miasta

7 grudnia to ważny dzień dla mieszkańców Piszczaca, miejscowości, która po nowym roku stanie się miastem. Do użytku zostaje oddany nowy posterunek policji

Budowę modułowego Posterunku Policji w Piszczacu zrealizowano w trybie ,,zaprojektuj-wybuduj”. Umowa z wykonawcą tej inwestycji – firmą „UNIHOUSE” została podpisana 4 stycznia b.r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W pierwszej kolejności została wykonana kompletna dokumentacja projektowo-kosztorysowa wraz z niezbędnymi uzgodnieniami. Następny etap to montaż gotowych modułów 3D na placu budowy z infrastrukturą techniczną oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Dziś te wymogi zostały spełnione i nowy posterunek już jest.

Przedsięwzięcie objęło następujące etapy prac: budowa budynków administracyjno-biurowego i garażowego, zagospodarowanie i wyposażenie budynków w infrastrukturę techniczną, maszt antenowy, miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów wraz z ciągami komunikacji w zabudowie utwardzonej oraz przestrzeń zieleni.

Budynek administracyjno-biurowy jest parterowy i posiada powierzchnię użytkową wynoszącą 150 m2. Składają się na nią pomieszczenia administracyjne wraz z wydzieloną strefą dla interesantów, pomieszczenia sanitarne, techniczne i magazynowe. Z kolei 55 m2 liczy budynek garażowy.

O budowę posterunku zabiegały władze miejscowości, a także parlamentarzyści PiS z naszego regionu senator Grzegorz Bierecki i posłowie: Dariusz Stefaniuk oraz Mariusz Kamiński, który jako minister spraw wewnętrznych nadzorował realizację inwestycji.

Piszczaccy policjanci otrzymali również nowy, niezbędny do pracy radiowóz, przy pomocy którego będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o nasze bezpieczeństwo.