Polska jest ambitna. Ważne expose premiera

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek po godz. 11:20 zakończył wygłaszanie swojego expose w Sejmie; trwało ono nieco ponad godzinę. Po wystąpieniu premiera zarządzono krótką przerwę w obradach Sejmu; następnie posłowie będą debatować nad expose i nad wnioskiem o wotum zaufania dla rządu.

– Urząd można sprawować dłuższą lub krótszą chwilę, ale służba Polsce to zobowiązanie na zawsze; urząd to zaszczyt, Polska to miłość – mówił premier Mateusz Morawiecki wygłaszając w Sejmie expose.

Jak mówił w poniedziałek w Sejmie szef rządu, nie ma większego obowiązku niż służyć Rzeczypospolitej. „Dla mnie walka o lepszą Polskę nigdy się nie kończy, ona trwa i będzie trwać w przyszłości” – wskazał.

Zdaniem premiera, walka o Polskę „to pewnego rodzaju sztafeta”.

– Od nas tu na tej sali zależy, jaką Polskę przekażemy w opiekę naszym dzieciom i naszym wnukom. Bo Polska to wielka rzecz. Największa – powiedział.

– Misję, której się podjąłem, realizuję w odpowiedzialności wobec ponad 7,5 miliona tych, którzy zagłosowali na Prawo i Sprawiedliwość. Ale także w odpowiedzialności wobec 12 milionów Polaków, którzy wzięli udział w referendum, wskazując kierunek, w jakim ma podążać Polska – podkreślił Morawiecki.

Jak mówił, ta misja to wreszcie obowiązek wobec całego narodu. „Polacy zadecydowali, że to ma być Sejm dialogu i współpracy, a nie Sejm podzielony przez koła wzajemnej nienawiści” – powiedział.

„Projekt, który chcę dziś przedstawić, to projekt przyszłości Polski; Polski, z której będziemy dumni, Polski ambitnej (…), dojrzałej i takiej, które inni będą nam zazdrościć” – wskazał.

„Urząd można sprawować dłuższą lub krótszą chwilę, ale służba Polsce to zobowiązanie na zawsze. Urząd to zaszczyt. Polska to miłość” – powiedział Morawiecki.

– Jestem pewien, że projekt, który zamierzam przedstawić, musi wygrać i wygra; być może jeszcze nie dziś, nie w tej izbie, ale wygra na pewno, do tego będę dążył ze wszystkich sił – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas expose w Sejmie.

„Projekt, który chcę dziś przedstawić, to projekt przyszłości Polski; Polski, z której będziemy dumni, Polski ambitnej (…), dojrzałej i takiej, które inni będą nam zazdrościć” – powiedzial wcześniej Morawiecki podczas expose.Jak dodał, to „właśnie ta wizja powinna być horyzontem działania każdego polskiego rządu i Koalicji Polskich Spraw”.Premier ocenił, że waga spraw, które dzisiaj przedstawi, jest ogromna. „Dlatego liczę na rzeczywistą refleksje wszystkich parlamentarzystów” – dodał.

– Odpowiadamy tutaj przed ludźmi, przed historią, a nie przed trybunałem partykularnych nakazów czy układami politycznymi. To interes zwykłych Polaków, a nie interesy wielkich firm i wpływowych ludzi powinien stać w centrum polskiej polityki. Jeśli dobro Polski jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na właściwym miejscu – wskazał Morawiecki.

Wyjaśnił, że na początku powie o podstawowych wartościach, które są fundamentem prezentowanego programu. „Pierwszą wartością, a zarazem fundamentem naszej wizji przyszłości jest człowiek, jest każdy obywatel Rzeczypospolitej. Człowiek z jego godnością, ale też wolnością, możliwością decydowania o sobie samym. Człowiek, który ma prawo myśleć i wierzyć w to, co zechce” – podkreślił.

Źródło: stefczyk.info