Gigantyczne podwyżki cen wody i ścieków w Białej Podlaskiej

Blisko dwa razy więcej będę musieli zapłacić od 14 grudnia mieszkańcy Białej Podlaskiej za wodę i za ścieki. Czy prezydent Michał Litwiniuk zdaje sobie sprawę z tego, co to oznacza dla bialczan?

Samorządowcy z Białej Samorządowej opublikowali na Facebooku post, w którym przypominają, że już od 14 grudnia drastycznie wzrosną opłaty za wodę i ścieki. To koszmarna wiadomość dla mieszkańców, którzy jeszcze przed nowym rokiem muszą mierzyć się z podwyżkami. Wspaniały prezent przed świętami chciałoby się rzec.

„Szanowni Mieszkańcy,
Informujemy, że od JUTRA tj. z dniem 14 grudnia 2023 zaczną obowiązywać nowe ceny wody i ścieków👇
– Cena wody wzrasta z 2,61 zł do 4,31 zł za metr sześcienny to wzrost ceny o ponad 65 %❗️
– Cena ścieków wzrasta z 4,85 zł do 8,81 zł za metr sześcienny to wzrost ceny o ponad 81 %❗️
– W związku z drastycznie wysokimi podwyżkami cen wyżej wymienionych usług pytamy prezydenta Miasta Biała Podlaska oraz Bialskie Wodociągi i Kanalizacja Wod-Kan 👇
– Czym spowodowane są tak wysokie podwyżki cen usług dla Mieszkańców❓” – czytamy na profilu Białej Samorządowej na Facebooku.

Pytania stawiane przez samorządowców z Białej Samorządowej są w tym przypadku bardzo trafne. Postanowiliśmy się do nich dołączyć i zapytaliśmy rzecznik prezydenta Gabrielę Kuc-Stefaniuk, czym spowodowane są podwyżki, ile obecnie wynoszą pensję osób zarządzających miejskimi spółkami Wod-Kan i Bialskie Wodociągi?

Bo dlaczego ma być tak, że mieszkańcy płacą gigantyczne pieniądze, a prezesi zbijają kokosy. Odpowiedzi opublikujemy niezwłocznie, jak tylko je otrzymamy. Jedno jest pewne, znowu będziemy musieli zacisnąć pasa.