Posłanka KO obraża dziennikarkę i wyzywa inną parlamentarzystkę

Posłanka Magdalena Filiks od lat kreuje się na miłośniczkę tolerancji, a w przestrzeni publicznej często mówi o szacunku, na jaki zasługują inni ludzie. Wyraz tejże tolerancji i szacunku dała wyraz w wymianie zdań na platformie X (dawny Twitter) pod wpisem dziennikarki Telewizji Polskiej Moniki Borkowskiej. To modelowy przykład pogardy.

Dziennikarka TVP Monika Borkowska podzieliła się na swoim profilu na portalu społecznościowym informacją, że podczas wczorajszego bezprawnego przejęcia mediów państwowych przez osiłków ministra Sienkiewicza nie została wpuszczona do swojego miejsca pracy, w którym zostawiła cenne dla siebie rzeczy i pieniądze.

Wyznanie dziennikarki wywołało lawinę komentarzy, a jedną z komentujących była poseł Koalicji Obywatelskiej Magdalena FIliks.

– Przy takich zarobkach za robienie ludziom sieczki z mózgu wierze, ze mogła pani przypadkiem na biurku zostawiać kilka tysięcy i nie zauważyć różnicy w ciężarach portfela
Ale z całą pewnością stoją za tym fakty, dowody, nagrania i świadkowie. Proszę pójść na prokuraturę 😂 – drwiła pod wpisem Borkowskiej.

Dziennikarka taktownie odpowiedziała, że cieszy się, że posłanka jest w dobrej formie i podziękowała za „dobre rady”.

Spokojna riposta prezenterki „Wiadomości” wyprowadziła z równowagi parlamentarzystkę ze Szczecina, która po raz kolejny postanowiła zabłysnąć i udzielić nowej rady.

– Choć jedną po kobiecemu mam / strasznie Ci krzywo ostrzykali policzki – bez państwowych pieniędzy za chwilę spłyną i to będzie poważny kłopot w twoim systemie wartości. A Jarosław już nie przeleje. Także polecam jogę mięśni twarzy / inaczej się nie utrzyma – napisała, szydząc z wyglądu Borkowskiej.

To jednak nie był jedyny dzisiejszy pokaz chamstwa w wykonaniu Magdaleny Filiks. Jak napisała na portalu X poseł PiS Iwona Arent, Filiks miała ją dzisiaj zwyzywać od „szmat”.

– Właśnie przeszła w Sejmie koło mnie Posłanka PO Magdalena Filiks i powiedziała do mnie „Ty szmato, wychowuj swojego syna psychola” i to powiedział matka, która straciła syna bo popełnił samobójstwo. Współczuję pani poseł ale sama pani wie, że nienawiść doprowadza do tragedii – napisała Arent.

Trzeba przyznać, że „wspaniałe” standardy.

Fot. Fugiel, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons