Wielka akcja bialskiego WORD. Rozdano kilkanaście tysięcy odblasków

Dyrektor WORD w Białej Podlaskiej Wojciech Babicz zainaugurował kolejną akcję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w naszym regionie. W ramach akcji „Bezpieczne Lubelskie” kilkanaście tysięcy mieszkańców powiatu bialskiego oraz Białej Podlaskiej od kilku dni otrzymuje za darmo elementy odblaskowe.

Grudzień to magiczny czas, ale i wyjątkowo krótki dzień. Zaledwie ponad 7 godzin światła dziennego sprawiają, że widoczność na drodze staje się wyzwaniem, zwłaszcza dla kierowców.  Zmrok wkrada się szybko, a niekorzystne warunki pogodowe utrudniają dostrzeżenie pieszych i rowerzystów.
Pieszy z odblaskiem jest widoczny dla kierowcy z odległości nawet 150 metrów, a bez żadnych elementów odblaskowych  zaledwie z około 30.
Dlatego pamiętajmy o jednym magicznym słowie: ODBLASKI!  Niech będą naszym orężem w walce o bezpieczeństwo na drodze.  Bez względu na to, czy jesteśmy kierowcą, pieszym, czy rowerzystą, odblaski są kluczem do widoczności i bezpieczeństwa.
Ale odblaski to nie tylko kamizelki – to cała paleta stylowych akcesoriów. Warto dodać do swojego plecaka zawieszkę, a do ubrania przyczepić modną naklejkę. Opaski, smycze, parasole odblaskowe, czy nawet siatki na zakupy – wybór jest ogromny.
 
Dzięki nim nie tylko błyszczymy, ale przede wszystkim zwiększamy swoją widoczność na drodze. Każdy mały detal to krok w stronę bezpiecznej podróży.
Noś odblaski, bądź widoczny, bądź bezpieczny! Razem uczmy się dbać o siebie i innych na drodze.