Kradli i niszczyli w Pałacu Potockich. Nawet 5 lat więzienia

Policjanci z Radzynia Podlaskiego zatrzymali parę złodziei, którzy ukradli rynny z nowo wyremontowanego Pałacu Potockich. 29-letnia kobieta i jej 50-letni znajomy ukradli co się da a resztę zniszczyli.

W grudniu nieznani sprawcy z nowo zmodernizowanego Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim ukradli miedziane rynny. Te elementy rur spustowych, których nie zdołali zdemontować – bezmyślnie zniszczyli.

Sprawą zajęli się kryminalni. Ich praca pozwoliła na wytypowanie dwójki mieszkańców gminy Radzyń Podlaski. Jak się okazało kradzieży i dewastacji dokonała 29 latka wraz ze swoim znajomym 50 latkiem. Para została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania zatrzymani byli nietrzeźwi. Dodatkowo w trakcie pracy kryminalnych, wyszło że para ma na koncie jeszcze inne włamanie i kradzież – informuje starszy aspirant Piotr Woszczak.

Zatrzymanym grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odnaleźli i odzyskali skradzione przedmioty, które częściowo zostały sprzedane. Jednak odzyskane rynny nie nadają się już do użytku, ponieważ sprawcy zdążyli je zdewastować.

CZYTAJ TAKŻE: Senator Bierecki o rewitalizacji Pałacu Potockich: „Radzyń może być drugim Kazimierzem”

Źródło: lubelska.policja.gov.pl Autor: red.
Fot. lubelska.policja.gov.pl