Kompletnie pijany kierował samochodem. Na kącie miał zakaz prowadzenia pojazdów

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 28-latek zatrzymany w piątkowe popołudnie w miejscowości Kopytów-Kolonia. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu, a na koncie zakaz prowadzenia pojazdów. Trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące, gdyż dodatkowo okazał się osobą poszukiwaną. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątkowe popołudnie dyżurny terespolskiego komisariatu został powiadomiony o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Kodniu nietrzeźwego kierowcy Seata. Dodatkowo na swoim koncie siedzący za kierownicą osobówki 28-latek miał mieć więcej przewinień. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kopytów-Kolonia.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol prewencji terespolskiego komisariatu. Badanie wykonane przez policjantów wykazało w organizmie 28-latka ponad 3,5 promila alkoholu. Potwierdzili też, że na koncie „amatora jazdy na podwójnym gazie” figurował zakaz prowadzenia pojazdów. On sam okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności, za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

– Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych – wyjaśnia nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla