Dla obecnego rządu i jego popleczników konstytucja nie ma znaczenia

– To nie demokracja! Konstytucja nie m znaczenia. Decyzje Sądu Najwyższego nie obowiązują 0 ocenił rzecznik PiS Rafał Bochenek, odnosząc się do decyzji sądu ws. nakazu doprowadzenia skazanych Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do jednostek penitencjarnych.

Przypomnijmy że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia, w osobie sędziego Tomasza Trębickiego  przygotował dokumentację wykonawczą, w tym nakazy doprowadzenia skazanych Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do jednostek penitencjarnych. Jak poinformowano w komunikacie przekazanym mediom i podpisanym przez wiceprezesa Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia sędziego Piotra Maksymowicza w poniedziałek sąd ten nie uwzględnił wniosków o odmowę wszczęcia postępowania wykonawczego wobec Kamińskiego i Wąsika, nie uwzględnił też wniosków o umorzenie postępowania wykonawczego oraz wniosku o wstrzymanie wobec skazanych Kamińskiego i Wąsika wykonalności kar dwóch lat pozbawienia wolności.

„Wobec treści postanowienia i zarządzeń o wykonaniu wyroku przygotowano dokumentację wykonawczą, w tym nakazy doprowadzenia skazanych Kamińskiego i Wąsika do jednostek penitencjarnych” – głosi informacja sędziego Maksymowicza.

Do decyzji sądu odniósł się na Platformie X Rafał Bochenek. „To nie demokracja! Konstytucja – nie ma znaczenia! Decyzje Sądu Najwyższego – nie obowiązują!  Prezydencki Akt Łaski – zlekceważony! 👉To bandyterka ! Rozliczymy. Bądźmy razem 11 stycznia br. pod Sejmem na #ProtestWolnychPolakow” – podkreślił rzecznik PiS. Jego zdaniem, „To kolejny dowód na brak poszanowania prawa i konstytucyjnych zasad, w tym prezydenckiego prawa łaski przez obecną ekipę Tuska i Hołowni” – pisał Bochenek wcześniej.

Solidarność z ministrem Kamińskim wyraził też Przemysław Czarnek, który podkreślił, że został on wybrany głosami kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców naszego regionu.

– Pan Poseł @Kaminski_M_ jest parlamentarzystą z województwa lubelskiego, obdarowanym zaufaniem ponad 44 tys. wyborców. W imieniu wszystkich parlamentarzystów i członków @pisorgpl
z Lubelszczyzny, jako Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego #PiS wyrażam pełną solidarność z Panem Posłem i Pana rodziną i zapewniam, że nie ustaniemy w wysiłkach, aby bronić Pana prawa do wolności.  #ProtestWolnychPolaków – napisał Czarnek.