Postanowili okraść swojego pracodawcę. Wynieśli towar za 50 tysięcy złotych

Zarzuty kradzieży usłyszało 6 pracowników jednej z firm na terenie gminy Terespol. Mężczyźni podejrzani są o kradzież m.in. elektroniki, odzieży i drobnego sprzętu. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 50 000 zł. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dyżurny terespolskiego komisariatu przyjął zgłoszenie dotyczące kradzieży towarów na terenie jednej z firm w gminie Terespol. Sprawa wyszła na jaw podczas inwentaryzacji, a łupem sprawców padła m.in. elektronika, odzież i drobny sprzęt na kwotę około 50 000 zł. Sprawcy rozerwali kartony z towarem kradnąc wartościowe przedmioty. Sprawą zajęli się kryminalni terespolskiego komisariatu.

Już wstępne ustalenia wskazywały, że udział w tym zdarzeniu mogą mieć pracownicy tej firmy. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia 6 mężczyzn w wieku od 30 do 62-lat. W trakcie przeszukań ich miejsc zamieszkania ujawnili i zabezpieczyli część skradzionego towaru.

Cała szóstka usłyszała zarzuty. Policjanci zabezpieczyli też gotówkę na poczet przyszłych kar i grzywien. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy- wyjaśnia nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.