Autokar uderzył w drzewo i wpadł do rowu

W Wisznicach doszło do wypadku z udziałem autokaru przewożącego ob. Ukrainy. 63-latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na pobocze i uderzył w bariery energochłonne. Po tym autokar przewrócił się na bok i uderzył w drzewo. Podróżowało nim 26 osób. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała 80-letnia pasażerka.

Do zdarzenia doszło około godziny 23.30 na drodze W-812 w miejscowości Wisznice. Ze wstępnych ustaleń wynika, 63-letni kierowca jadąc z Białej Podlaskiej, na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał na prawe pobocze i uderzył w bariery energochłonne. Po tym autokar przewrócił się na bok i uderzył w przydrożne drzewo. 63-latek prawdopodobnie nie dostosował prędkości do trudnych warunków panujących na drodze. Kierowca autokaru był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Po zgłoszeniu na miejsce zdarzenia natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe, które udzielały pomocy uczestnikom wypadku. 3 osoby trafiły do szpitala z czego jedna, 80-letnia pasażerka, doznała obrażeń ciała. Pozostali uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do tymczasowego miejsca zastępczego przygotowanego przez gminę Wisznice, na czas oczekiwania na pojazd zastępczy.

– Ustalamy okoliczności wypadku oraz apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że zimowa aura wymaga od kierowców szczególnej rozwagi i ostrożności, a wsiadając za kierownicę pojazdu jesteśmy odpowiedzialni zarówno za siebie, przewożonych pasażerów jak też innych uczestników ruchu drogowego – wyjaśnia nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla