Prezydent Andrzej Duda zapowiada posiedzenie Rady Gabinetowej. Będzie rozmawiał z rządem o Małaszewiczach?

Prezydent Andrzej Duda w specjalnym oświadczeniu wygłoszonym dzisiaj w Pałacu Prezydenckim zapowiedział zwołanie na 13 lutego posiedzenia Rady Gabinetowej – rządu pod przewodnictwem prezydenta.

Podczas wystąpienia prezydent poinformował społeczeństwo o tym, dlaczego zobowiązał się podpisać ustawę budżetową i zarazem przekazać ją w trybie kontroli następczej do Trybunału Konstytucyjnego. Wyjaśnił, że dzięki temu mechanizmowi możliwa będzie realizacja założeń budżetowych przy jednoczesnym rozpatrzeniu przez TK wątpliwości dotyczących nieprawidłowości związanych z uchwalaniem budżetu przy braku przewidywanej konstytucją liczby posłów – chodzi o zatrzymanie posłów Kamińskiego i Wąsika.

Prezydent zapowiedział także, że pragnie spotkać się z rządem, by rozmawiać z premierem i ministrami o ich planach na rozpoczęte już kluczowe dla Polski inwestycje: CPK, budowę elektrowni atomowych i rozbudowę portów.

Andrzej Duda zapowiedział, że rozwój Polski i jej bezpieczeństwa jest dla niego absolutnym priorytetem.

– To jest dla mnie kwestia odpowiedzialności za rozwój przyszłych pokoleń – powiedział prezydent.

Mamy nadzieję, że jednym z tematów, które poruszy podczas spotkania z premierem i ministrami będzie realizacja inwestycji w Małaszewiczach i rozbudowa suchego portu, naszego okna na na świat.

Podczas ostatniego wystąpienia w Senacie, o pracę nad realizacją inwestycji pytał senator RP Grzegorz Bierecki, który zgodnie ze swoją wyborczą obietnicą, bacznie przygląda się tej kwestii i ją monitoruje.