Cofając z parkingu najechał na starszą panią

Na Alei Tysiąclecia 66-letni kierowca Nissana potrącił pieszą. Prawdopodobnie kierowca osobówki cofając najechał na idącą chodnikiem 84-latkę. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Pamiętajmy, że piesi oraz kierowcy jednośladów narażeni są na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozwagę!

Do wypadku doszło wczoraj przed południem na Alei Tysiąclecia w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Nissanem 66-latek cofając z parkingu potrącił idącą chodnikiem kobietę. W chwili zdarzenia kierujący autem był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku zdarzenia 84-letnia piesza doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Wyjaśniamy okoliczności wypadku oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominamy również, że piesi obok kierujących jednośladami to tzw. „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Nie chronią ich poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Pamiętajmy, ze kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów jak i za innych uczestników ruchu drogowego – mówi nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy