Idiota to mało powiedziane. Pędził 140 km/h w fatalnych warunkach pogodowych

Wysokim mandatem zakończyła się jazda 27-latka, który na „krajowej dwójce” pędził ponad 140 km/h. Wszystko nagrał policyjny videorejestrator. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a jego konto „wzbogaciło się” o 15 punktów karnych. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

W piątkowe popołudnie policjanci bialskiej grupy SPEED pełniący służbę na „krajowej dwójce” w Międzyrzecu Podlaskim zauważyli kierowcę BMW, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Siedzący za kierownicą osobówki mężczyzna nie zważał na trudne warunki drogowe i opady deszczu. Jechał 143 km na godzinę, oznacza to, że przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość aż o 83 km/h! Poczynania kierowcy uwiecznił policyjny rejestrator.

Po zatrzymaniu auta do kontroli okazało się, że za kierownicą osobówki siedzi 27-latek. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Jego konto „wzbogaciło się” także o 15 punktów karnych.

Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wsiadając za kierownicę pojazdu jesteśmy odpowiedzialni również za przewożonych pasażerów jak też innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych – przypomina nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Źródło: KMP Biała Podlaska