Monika Pawłowska chce objąć mandat poselski po Mariuszu Kamińskim. Przemysław Czarnek: to nielegalne

– Objęłam mandat poselski, jestem po krótkiej rozmowie z panem marszałkiem (Szymonem Hołownią – PAP), czuję się członkiem Prawa i Sprawiedliwości. (…) – Nie mam sobie nic do zarzucenia – powiedziała we wtorek w Sejmie dziennikarzom Monika Pawłowska.

Z opinią swojej koleżanki z województwa lubelskiego nie zgadza się lider PiS w regionie, szef lubelskich struktur partii były minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

– Uważam że mandat, który obejmuje pani Pawłowska, jest nielegalny. Tak też uważa Sąd Najwyższy. Obejmowanie 461. mandatu w Sejmie, wbrew wcześniejszym deklaracjom pani Pawłowskiej, jest po prostu niepoważne. Ale to jej wybór – powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską poseł Przemysław Czarnek.

Były minister dodał,  że „w tej sytuacji Monika Pawłowska oczywiście nie będzie kandydowała do Sejmiku Województwa Lubelskiego z listy PiS”.

Przypomnijmy, że w wyborach parlamentarnych w 2023 r. Pawłowska kandydowała z list PiS otrzymując 10 789 głosów, zajmując pierwsze w naszym regionie miejsce nieobejmujące mandatu. Dodajmy, że obecnie Pawłowska chce objąć miejsce w Sejmie, należące do kandydującego z naszego regionu Mariusza Kamińskiego, którego mandat próbował bezprawnie wygasić marszałek Szymon Hołownia, z decyzją którego nie zgodził się Sąd Najwyższy.