Kosiniak-Kamysz nie wie, kto odpowiada za „Zielony Ład”. Zapomniał, że to jego partia

PSL i Władysław Kosiniak-Kamysz najwyraźniej zapomnieli, że są w rządzie i w największej partii w europarlamencie i próbują wmówić rolnikom, że popierają ich protest i stoją za nim murem. Najwyraźniej nie wiedzą, że to przecież od ich decyzji zależy, czy sprawa np. importu produktów z Ukrainy zostanie rozwiązana. Podobnie zresztą, jak kwestia Zielonego Ładu, który przecież jest pomysłem Europejskiej Partii Ludowej, do której w Parlamencie Europejskim należy zarówno PSL jak i PO.

Rząd Donalda Tuska jak dodtąd nie zrobił nic, aby poprawić trudną sytuację polskiego rolnika, mimo – jak się chwalono w kampanii – dobrych relacji z Unią Europejską. Nie potrzeba nam uścisków dłoni i wspólnych zdjęć. Potrzeba stanowczości, odwagi i konkretnych działań. Trzeba bronić polskiego rolnictwa. Polska wspiera walczącą Ukrainę od samego początku, nie możemy jednak zapominać, że pierwszym obowiązkiem każdego przedstawiciela władzy jest troska o własnych obywateli. Polski rolnik jest gwarantem bezpieczeństwa żywnościowego naszego kraju. Nie możemy doprowadzić do upadku rodzimych gospodarstw rolnych.

Wicepremier w rządzie Donalda Tuska Władysław Kosiniak-Kamysz winą za protesty rolników próbuje obarczyć… PiS. Choć partia Jarosława Kaczyńskiego nie rządzi od 3 miesięcy, a podczas swoich rządów zrobiła wszystko (łącznie ze specjalnymi dopłatami dla rolników w ramach rekompensat za straty poniesione na otwarciu granic z Ukrainą) aby poprawić sytuację polskiej wsi, to właśnie Prawo i Sprawiedliwość ma być według polityków PSL głównym winowajcą. Kosiniak mówił nawet o audycie 8 lat w polskim rolnictwie. Najwyraźniej rzadko bywa na wsi żeby zobaczyć, jak w tym czasie się zmieniła. Niestety cały ten dorobek ostatnich ośmiu lat jest teraz marnowany przez polityków rządzących Europą, kolegów Kosiniaka i Tuska, którzy próbują na siłę forsować Zielony Ład.

Przypomniał o tym rzecznik PiS Rafał bochenek, który wypunktował lidera PSL.

Panie premierze @KosiniakKamysz, ostatnio często szukał Pan autora i właściciela Zielonego Ładu… Jak się okazuje to Pana koledzy z partii wprost się przyznają do tego projektu. Partią Zielonego Ładu jest EPL, a to do niej należą politycy PSLu…