Ależ tam w PO się kłócą. Litwiniuk chciał na „jedynce” swojego kandydata, Tusk wybrał Żmijana

Wygląda na to, że pozycja prezydenta Michała Litwiniuka w Platformie Obywatelskiej jest coraz słabsza. Najpierw lider bialskich struktur PO postanowił zrobić woltę i wystartować ze swojego własnego komitetu teraz okazuje się, że w wyborach do sejmiku nie jest w stanie przeforsować, by jego kandydat dostał jedynkę na wspólnych listach.

Jak donosi „Dziennik Wschodni” w artykule Krzysztofa Basińskiego, Koalicja Obywatelska przedstawiła już kandydatów na radnych sejmiku wojewódzkiego. W oczy rzucają się przede wszystkim zmiany, jakie dotknęły „biorących jedynek”.

Co ciekawe, według Basińskiego „za zmianami na „1” w dwóch okręgach miała stać decyzja samego premiera Donalda Tuska. Chodzi o okręgi nr 3, obejmujący Białą Podlaską i powiaty: bialski, parczewski, radzyński i łukowski oraz okręg nr 4: Chełm i powiaty: chełmski, łęczyński, krasnostawski, świdnicki i włodawski.

Dziennikarz poinformował, że z pierwszego miejsca na liście KO została usunięta dotychczasowa bialska radna Marta Cybulska–Demczuk, radna miejska z Białej Podlaskiej. Nie zastąpił jej jednak, jak chcieli sojusznicy Michała Litwiniuka naczelnik w gabinecie prezydenta Wojciech Sosnowski, a… były poseł Stanisław Żmijan – szef struktur partii w woj. lubelskim od dawna pozostający w chłodnych relacjach z Litwiniukiem.

Co istotne, decyzję miał podjąć sam Donald Tusk, który większym zaufaniem ma darzyć byłego kolegę z ław parlamentarnych niż „uśmiechniętego” prezydenta z Białej Podlaskiej.