Nie ocieplisz domu? Będziesz musiał płacić. Mieszkańcy Południowego Podlasia szykujcie się na kary od rządu

Kolejny świetny „prezent” od naszego rządu, który mieszkańcy takich regionów jak Południowe Podlasie odczują na własnych kieszeniach. Wiceminister w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Urszula Zielińska ujawniła rządowy plan nałożenia dodatkowych sankcji na Polaków.

Zielińska była gościem rozmowy na antenie Radia Plus. Wiceminister klimatu i środowiska pytana była o sposób nakłonienia Polaków do termomodernizacji domów.

– Karą dla takiej osoby są dzisiaj jej rachunki za energię. Rolą państwa nie jest karanie takich osób – zapewniała na początku, ale później sama zaczęła się „gubić w zeznaniach”.

Prowadzący program dopytywał, czy będzie wprowadzony taki obowiązek.

– Można różnie wprowadzać obowiązki. Można wprowadzać w taki sposób żeby ludzie widzieli korzyści, mieli pomoc i żeby to było łatwe we wprowadzeniu, a nie strasząc ich karami – próbowała lawirować minister.

– Nie będzie kar w takim razie? Żadnych? – dopytywał redaktor Jacek Prusinowski.

Tu minister nagle odsłoniła plany rządu i wspomniała o „sankcjach”, które mogą zostać nałożone na Polaków.

– To nie jest rozwiązanie jeszcze wdrożone. Jest dyskutowane. Na przykład, w jaki sposób sankcje będą wyglądały są jeszcze w opracowaniu – wypaliła.

A później sama przyznała, że jest zwolenniczką takich sankcji.

O tym, że tego typu rozwiązania „postępowy rząd” koalicji 13 grudnia zacznie wprowadzać, senator Grzegorz Bierecki ostrzegał już w zeszłym roku, mówiąc że w przypadku, gdy do władzy dojdzie ekipa Donalda Tuska, to zrobią oni wszystko co nakaże im wdrożyć Bruksela. Teraz widzimy to na własne oczy, a wkrótce poczujemy w portfelach.