Bezpieczniej na bialskich drogach. WORD powrócił z projektem Zimowej Samochodowej Szkoły Bezpiecznej Jazdy

Przy współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej z Automobilklubem Bialskopodlaskim i Klubem Motocyklowym GROM po 5 latach przerwy w styczniu 2024r. udało nam się reaktywować Zimową Samochodową Szkołę Bezpiecznej Jazdy.

W ramach działalności statutowej w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadzone zostało specjalistyczne szkolenie teoretyczno-praktyczne mające na celu podniesienie wiedzy i umiejętności prowadzenia pojazdów w trudnych warunkach.

Zajęcia teoretyczne odbywały się w Regionalnym Centrum BRD przy WORD, a praktyczne na terenie bialskiej jednostki wojskowej.

W ramach szkolenia teoretycznego omówiliśmy między innymi właściwe przygotowanie pojazdu do jazdy w warunkach zimowych, eksploatacje pojazdów w zimie, zasady działania systemów bezpieczeństwa w pojazdach i technikę jazdy w różnych, także ekstremalnych warunkach.

Odbyły się także zajęcia teoretyczno-praktyczne z pierwszej przedmedycznej pomocy ofiarom wypadków drogowych, oraz zasad używania gaśnic samochodowych.
Podczas ostatnich zajęć 3 marca dokonaliśmy podsumowania i sprawdzenia nabytych umiejętności przez uczestników.

Ograniczona pula ponad 40 miejsc, która wyczerpała się w przeciągu dosłownie 24 godzin od rozpoczęcia zapisów myślę, że najlepiej świadczy o potrzebie organizowania tego typu szkoleń. Dziękuje wszystkim, dzięki którym udało się zorganizować SBJ 2024. Nie spoczywamy jednak na laurach i już rozpoczynamy pracę nad uruchomieniem po raz pierwszy w historii tym razem motocyklowej szkoły bezpiecznej jazdy – podkreśla Wojciech Babicz Dyrektor WORD.

Źródło: art. sponsorowany/ WORD Biała Podlaska
Fot. WORD Biała Podlaska