Uczniowie odwiedzili posterunek w Piszczacu

Przed weekendem Posterunek w Piszczacu otworzył swoje drzwi na przyjęcie gości. Mundurowych odwiedzili bowiem wychowankowie SOSW w Zalutyniu. W takcie spotkania policjanci opowiadali o swojej pracy oraz prezentowali sprzęt, którym na co dzień posługują się stróże prawa. Był też czas by porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa.

Na odwiedzających posterunek wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu czekało wiele przygotowanych przez policjantów atrakcji. Jedną z nich było zwiedzanie posterunku, w tym pomieszczeń, które nie są na co dzień ogólnodostępne.

Uczniowie dowiedzieli się również jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy. Mogli też obejrzeć wykorzystywany przez nich sprzęt oraz przymierzyć niektóre jego elementy. Był też czas by usiąść za kierownicą radiowozu i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Podczas spotkania nie zabrakło również informacji na temat bezpieczeństwa jak też obowiązujących przepisów.

W trakcie pogadanki mundurowi przypomnieli zasady poruszania się po drogach, a także bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Nie zabrakło też informacji na temat znaków drogowych dotyczących pieszych jak też elementów odblaskowych i ich wpływu na bezpieczeństwo. Funkcjonariusze przypomnieli też w jaki sposób prawidłowo korzystać z chodnika i jak zachować się gdy go nie ma. Poruszona została też kwestia odpowiedzialności prawnej nieletnich.

– Podczas spotkania policjanci przekazali uczniom elementy odblaskowe – dodała nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla