Polacy mówią głośno: Precz z Zielonym Ładem!

Nieprzebrane tłumy ludzi przeszły przez Warszawę w proteście przeciwko forsowanemu przez Brukselę Zielonemu Ładowi. Klimatyczna polityka UE oznacza w praktyce zlikwidowanie polskiego rolnictwa a także gigantyczny wzrost kosztów życia dla każdego z nas.

Po godz. 12 z placu Zamkowego w Warszawie ruszyła organizowana przez NSZZ „Solidarność” manifestacja przeciwko Zielonemu Ładowi. W jej trakcie związkowcy zbierali podpisy pod petycją o referendum w tej sprawie – jak poinformował szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, zebrano ich co najmniej 150 tysięcy.

Organizatorami wielkiej demonstracji były NSZZ „Solidarność” oraz NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Protestujący nieśli ze sobą polskie flagi i transparenty: „Precz z Zielonym Ładem”, „Niech Bruksela żre robaki, my wolimy schabowego i ziemniaki”. Sadownicy z Grójca wiozą kilkumetrową figurę kostuchy z kosą. Zobaczyć można też hasła: „Wszyscy jesteśmy rolnikami”, „Tak dla CPK” czy Lokaje Niemiec i Rosji – Ręce precz od prezydenta RP”, „Niepodległość = polexit” „Teraz Usłyszysz Same Kłamstwa”.

Wśród uczestników marszu są także politycy Prawa i Sprawiedliwości, z liderem ugrupowania Jarosławem Kaczyńskim na czele. Kaczyński zaznaczył wcześniej, że politycy PiS w proteście będą uczestniczyć nie jako formacja polityczna, a jako obywatele. Wraz z rolnikami i związkowcami szli też m.in. Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik, Beata Szydło, Przemysław Czarnek czy Kacper Płażyński.

Głos podczas marszu na proteście rolników zabrała była premier, a obecnie europosłanka PiS w PE Beata Szydło.

– Europa potrzebuje solidarności, Polska potrzebuje solidarności. Będziemy bronić suwerennych państw, będziemy bronić polskiej gospodarki, polskiego rolnictwa. Będziemy bronić was wszystkich przed tymi ideologiami, które mają zniszczyć Europę i Polskę— zaznaczyła.

Lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński komplementował pracę Beaty Szydło zauważając, że UE niestety idzie „w dokładnie drugą stronę”.

– To są bardzo wiarygodne słowa, bo pani premier Beata Szydło rozpoczęła i to z wielkim sukcesem tą trudną drogę jako premier, później także jako wicepremier. Teraz kontynuuje ją w PE. Naprawdę warto tego słuchać. To jest coś, co Polskę naprawdę może uczynić bogatym, szczęśliwym krajem. A to, co nam proponują, to jest droga dokładnie w drugą stronę – powiedział Jarosław Kaczyński.

– Szczęść Boże Polsko! Wraca wiara w ludzi! Bóg zapłać, że jesteście dzisiaj z nami – powiedział pod Sejmem przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. – Mam krótkie pytanie do Was: z pogłosem u mnie wszystko w porządku? Można kontynuować? — nawiązał żartobliwie do wystąpienia ministra Marcina Kierwińskiego.

– Precz z Zielonym Ładem! To hasło, które niesie się po Polsce nie od dzisiaj, ale od kilku miesięcy jest ono na ustach milionów Polaków. 9 lutego „S” RI podjęła decyzję o trzydziestodniowym strajku generalnym i pokazali, że można. Wtedy i dzisiaj nie mogło zabraknąć także „S” pracowniczej! — powiedział Piotr Duda. – Zielony Ład nie ma nic wspólnego z ładem i porządkiem. To jest porządek przygotowany w Brukseli i my się na to nie godzimy. Precz z Zielonym Ładem! — dodał.

Źródło: x.com, wPolityce.pl, Polsat News Autor: red.
Fot. x.com/pisorg.pl