Polacy przeciwko podwyżkom Tuska! PiS zbiera podpisy pod ważną ustawą

30 procent więcej za prąd, 40 procent więcej za gaz – takie będą skutki rządów koalicji Donalda Tuska. Politycy Prawa i Sprawiedliwości zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy mrożącej ceny energii na obecnym poziomie. – Tusk i jego banda likwidatorów znowu udowadniają, że za nic mają godne życie Polaków. Zatrzymajmy to razem! – apeluje były szef MSWiA i twórca CBA Mariusz Kamiński, kandydujący do europarlamentu z województwa lubelskiego. 
Tylko w trzy dni politykom PiS udało się zebrać 15 tysięcy podpisów pod ustawą „Stop podwyżkom od lipca”. Cel jest prosty – zatrzymać wzrost cen, który zafundowali nam Donald Tusk i jego pomocnicy z Trzeciej Drogi i Lewicy. Rząd zrezygnował z mrożenia cen energii. Oznacza to gigantyczne podwyżki od 1 lipca – co najmniej 30 proc. więcej za prąd i 40 proc. więcej za gaz.
Trzeba powiedzieć „nie” drenowaniu kieszeni Polaków przez ten nieudolny, nie znający się zupełnie na nowoczesnej gospodarce rząd – powiedział nam na starcie akcji senator Grzegorz Bierecki. – Jeśli nie będzie masowego poparcia dla tej inicjatywy, ludzie Tuska zaczną wyciągać ręce po coraz więcej i więcej pieniędzy obywateli – dodawał parlamentarzysta z Południowego Podlasia.
Dziś o doskonałym odbiorze inicjatywy „Stop podwyżkom od lipca” poinformował lider listy PiS do Parlamentu Europejskiego z województwa lubelskiego Mariusz Kamiński.
– Razem z Posłem Przemysławem Czarnkiem zachęcamy do składania podpisów pod obywatelskim projektem dot. zamrożenia cen energii. Jak powszechnie wiadomo, Tusk i jego ekipa odmrozili te ceny od 1 lipca, co spowoduje ogromne podwyżki i drenaż kieszeni Polaków. To jest ogromne uderzenie #Koalicja13grudnia w gospodarstwa domowe. Przypominam, że nasz rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził tarcze, które chroniły naszych obywateli przed tą drożyzną. Tusk i jego banda likwidatorów znowu udowadniają, że za nic mają godne życie Polaków. Zatrzymajmy to razem! – zaapelował w serwisie X twórca CBA. 
Źródło: x.com Autor: red.
Fot. x.com/Kaminski_M_