Platformo, przeproś obrońców granicy za obelgi i kłamstwa!

Ta bezczelność aż zapiera dech w piersiach! Donald Tusk i jego ludzie jeszcze jesienią zeszłego roku klaskali na „Zielonej Granicy” Agnieszki Holland i wyśmiewali zaangażowanie walczących z migracyjną falą strażników granicznych. Obrońców granic obrażali, wyzywając od śmieci i k…, sprzyjający Tuskowi celebryci. Dziś szef Platformy Obywatelskiej nagle stał się zwolennikiem szczelnej granicy, fotografując się wśród ludzi, których niedawno atakował.

To niebywała wręcz hipokryzja. Na potrzeby kampanii wyborczej w zeszłym roku strażnicy byli przez Platformę atakowani. Teraz, gdy politycznie bardziej opłaca się być po stronie służb mundurowych, Tusk płynnie przeszedł na takie właśnie pozycję. Nie mam wątpliwości, że za chwilę, gdy wiatr się zmieni albo Berlin wyda inne rozkazy, Platforma wykona kolejną woltę. To ugrupowanie zupełnie niewiarygodne, dla którego kłamstwo jest najważniejszym narzędziem walki politycznej – komentuje ostatnie wydarzenia w rozmowie z naszym portalem Grzegorz Bierecki, senator PiS z Południowego Podlasia.

Dopóki Platforma nie przeprosi za opluwanie obrońców granic, za swoich posłów, którzy atakowali i przeszkadzali pracującym na granicy funkcjonariuszom, za  głosowanie przeciwko murowi czy poparcie dla paktu migracyjnego, dopóty ich obecna „przemiana” będzie tylko taniutkim teatrem. Polacy są mądrzy i się na to nie nabiorą. A już z pewnością oszukać nie dadzą się mieszkańcy Południowego Podlasia, którzy doskonale wiedzą, jak Platforma traktowała bezpieczeństwo, jak zwijała z naszego regionu wojsko, jak trudno było pracować strażnikom granicznym nieustannie atakowanym przez dzisiaj rządzącących – dodaje senator Bierecki.

Prawo i Sprawiedliwość w poniedziałek powiedziało Platformie „sprawdzam”, składając wniosek o dodatkowe posiedzenie Sejmu na temat udziału Polski w pakcie migracyjnym. Politycy tej partii argumentują, że Donald Tusk powinien wyjaśnić, kto w Unii Europejskiej wymuszał m.in. na Polsce przyjmowanie nielegalnych migrantów.

Jeżeli ten rząd na to nie zareaguje, to będzie kolejna weryfikacja tezy, że jest to rząd zewnętrzny, w istocie reprezentujący obce interesy i realizujący obcą agendę – przekonują politycy prawicy.

Aby przypomnieć, jak zachowywali się politycy koalicji 13 grudnia wobec trwającego od 2021 roku kryzysu migracyjnego wywołanego przez Putina i Łukaszenkę, PiS opublikowało specjalny spot.

Źródło: podlaski.info, x.com Autor: red.
Fot. x.com