Ciekawa analiza Saryusza-Wolskiego: Zmiana traktatów to atak na Kościół i rodzinę!

Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski nie ma wątpliwości. Planowana przez Brukselę zmiana traktatów europejskich i stworzenie unijnego superpaństwa niezwykle mocno uderzy w chrześcijańskie wartości i Kościół.

W obszernym wpisie w serwisie X Jacek Saryusz-Wolski opisuje wpływ konkretnych zmian traktatowych na świat wartości. Polityk nie ma wątpliwości: jeśli Brukseli uda się stworzyć unijne superpaństwo, Europa zmieni się nie do poznania i na zawsze.

Według Saryusz-Wolskiego nowe traktaty uderzą przede wszystkim w instytucję rodziny, wprowadzając na przykład powszechnie do unijnego prawa termin „gender” (chodzi o tożsamość płciową, która może być odmienna od faktycznej płci człowieka).

W 34 obszarach zlikwidowana zostanie instytucja weta – jednym z nich jest prawo rodzinne. Oznacza to, że kraje członkowskie nie będą mogły samodzielnie takiego prawa stanowić. Unia będzie miała także kompetencje w kwestiach „zdrowia reprodukcyjnego”, a więc – przepisów dotyczących aborcji. Bruksela przyznaje sobie również prawo do wtrącania się w systemy edukacyjne poszczególnych państw członkowskich. Nie ma wątpliwości, że w praktyce będzie to oznaczało dalsze kierowanie szkół na tory lewicowe, gdzie owszem, można organizować pokazy transwestytów, ale już na przykład uczyć religii – nie bardzo.

Planowana centralizacja, tworząca unijne superpaństwo, w miejsce wspólnoty suwerennych państw, jest sprzeczna oryginalną koncepcją jednego z ojców założycieli zjednoczonej Europy,  Czcigodnego Sługi Bożego Roberta Schumana. Napisał on w 1963 roku w „Dla Europy”: „Moja idea nie polega na tym, aby połączyć kraje w celu stworzenia Super Państwa. Nasze państwa europejskie są rzeczywistością historyczną. Z psychologicznego punktu widzenia byłoby to niemożliwe, aby się ich pozbyć. Ich różnorodność jest dobrą rzeczą i nie zamierzamy, aby je redukować lub dokonywać zrównywania” – przypomina Jacek Saryusz-Wolski.

Planowana centralizacja i hegemoniczne unijne superpaństwo, są sprzeczne z wizją św. Jana Pawła II, który mówił: „Wejście w struktury Unii Europejskiej, na RÓWNYCH PRAWACH z innymi państwami” “Nie będzie jedności Europy, dopóki nie będzie ona WSPÓLNOTĄ DUCHA” “Polska i inne kraje mają do spełnienia ważną MISJĘ na Starym Kontynencie” – dodaje europarlamentarzysta PiS.

Źródło: x.com Autor: red.
Fot. x.com