Tusk o włos, Trzecia Droga zamknięta, w naszym regionie triumf PiS. Są oficjalne wyniki wyborów!

Południowe Podlasie zdecydowanie za Prawem i Sprawiedliwością. Partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała w każdej gminie naszego regionu. Zdecydowane zwycięstwo prawica odniosła także w całym województwie lubelskim. W skali kraju o niecały punkt procentowy wygrało ugrupowanie Donalda Tuska. W stosunku do wyborów parlamentarnych lewicowi liberałowie poprawili swój wynik kosztem Trzeciej Drogi. Ta przystawka została już przez Platformę schrupana…

Oficjalne wyniki wyborów znacznie różnią się od tego, co wczoraj wieczorem pokazały prorządowe telewizje. Miało być 5 procent różnicy między KO a PiS, w rzeczywistości skończyło się na niecałym procencie więcej dla Tuska. To „więcej” oznacza jednak znacznie mniej dla PSL i Polski 2050. Polacy dostrzegli, że Trzecia Droga to tylko potakiwacze liberałów z Platformy. Wyborcy PSL i Hołowni albo zostali w domu, albo zagłosowali na partię swojego prawdziwego wodza. PiS ma wynik procentowo lepszy, niż w wyborach parlamentarnych.

Ten wynik to dla nas wielkie zadanie. W ostatnim okresie jesteśmy ciągle na tym samym poziomie — powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. — Wiemy, co trzeba uczynić, żeby ten poziom podnieść. Jeśli będziemy umieć zrobić to wszystko, co wynika z tego, co żeśmy dzisiaj zobaczyli, to droga do zwycięstwa jest otwarta – dodał.

Oficjalne wyniki wyborów kształtują się w następujący sposób:

  • Koalicja Obywatelska – 37,06  proc. (21 mandatów)
  • Prawo i Sprawiedliwość – 36,16 proc. (20 mandatów)
  • Konfederacja – 12,08  proc. (6 mandatów)
  • Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) – 6,91  proc. (3 mandaty)
  • Lewica – 6,3 proc. (3 mandaty)
  • Bezpartyjni Samorządowcy – 0,93  proc.
  • PolExit – 0,25  proc.
  • frekwencja wyniosła 40,65 proc.

Lubelskie dla PiS, dominacja na Południowym Podlasiu

W województwie lubelskim zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Mandat uzyskał Mariusz Kamiński, lider listy PiS.

Wielki wkład w zwycięstwo PiS ma poseł z Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk, który zdominował wybory w naszym regionie, zdobywając ponad 47 tysięcy głosów.

WYNIKI W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM

PiS zdecydowanie rządzi w naszym regionie

W Białej Podlaskiej, powiecie bialskim, powiecie radzyńskim i parczewskim triumfowało bezdyskusyjnie PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego wygrywała w każdej gminie naszego regionu.

WYNIKI W BIAŁEJ PODLASKIEJ

WYNIKI W POWIECIE BIALSKIM

WYNIKI W POWIECIE RADZYŃSKIM

WYNIKI W POWIECIE PARCZEWSKIM

Źródło: pkw.gov.pl, TV Republika Autor: red.
Fot. x.com/pisorg.pl