Pakt Migracyjny już działa. Przymusowa solidarność i kary finansowe

Przymusowa solidarność w przyjmowaniu migrantów i wysokie kary finansowe dla opornych – eurokraci już wdrażają Pakt Migracyjny. Szykujmy się na przyjęcie dziesiątków tysięcy niechcianych w Niemczech i Francji ludzi z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Jak podaje Onet.pl Komisja Europejska przygotowała plan wdrożenia reformy azylowej, będącej efektem przyjęcia Paktu Migracyjnego. Cały pakiet regulacji zawartych w Pakcie ma działać w połowie 2026 r. Na jego wdrożenie państwa mają czas do 11 czerwca 2026.

Do 12 grudnia 2024 powinny przedstawić Komisji plany wdrożenia – czytamy w Onecie.

Choć formalnie trwa dopiero wdrażanie rozwiązań zawartych w Pakcie, nieoficjalnie jest on już przez Polskę realizowany. Do Polski odsyłani są migranci z Niemiec a wojewodowie domagają się od samorządów wskazania miejsc, w których będą umieszczani przybysze.  Dużym centrum dla migrantów będzie nasz region.

Przypomnijmy, że w 2015 roku rząd PO-PSL także szykował się do umieszczenia migrantów m.in. w Białej Podlaskiej, Kolonii-Horbów i w Bezwoli w powiecie radzyńskim. Wtedy akcja spaliła na panewce, bo do władzy doszedł PiS. Teraz rząd nie zamierza stawiać tamy fali z Afryki i Bliskiego Wschodu. Już niedługo dowiemy się, gdzie zostaną przydzieleni „goście” niechciani w Niemczech czy Francji.

 

 

Źródło: onet.pl Autor: red.
Fot. FB