Rząd Tuska to wielkie nieszczęście dla Polski. Kaczyński: „Zrobimy wszystko, by nie trwało to długo”

Jeśli spojrzeć na zadania państwowe, narodowe, to rząd PO nie tylko się z nich nie wywiązuje, ale świadomie, ze względu na swe zewnętrzne uwarunkowania, działa na szkodę i państwa i narodu – powiedział podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. Politycy PiS podsumowują pół roku rządów Donalda Tuska. 

Według prezesa Prawa i Sprawiedliwości rząd PO, PSL i Lewicy, realizując niemieckie interesy i niemiecką linię programową jest poniekąd „rządem zewnętrznym”.– Platforma Obywatelska jest partią zewnętrzną. Kwestia bezpieczeństwa jest najważniejsza. Przyjmowanie nielegalnych imigrantów z całą pewnością tego bezpieczeństwa nie podniesie. Można nawet założyć z bardzo dużą dozą pewności, że ono zostanie radykalnie obniżone, że spokojne życie na polskiej prowincji może się zmienić w całkiem niespokojne. To zostało przecież przez Tuska przyjęte, bo on miał okazję w grudniu, żeby to zatrzymać, żeby ten proces zatrzymać – powiedział podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.

Łamanie standardów demokratycznych

Kaczyński przypomniał też, że Platforma Obywatelska zawsze miała trudności z przyjmowaniem werdyktów demokracji. jednak w ostatnim czasie trend ten zdecydowanie się zaostrzył.
PO zawsze zamieniała demokrację w manipulację. Tak było w okresie jej ośmioletnich rządów i tak był później w opozycji. Tak jest i dzisiaj, tylko ten proces przybrał bardziej zaawansowane i groźniejsze oblicze (…). Jeśli spojrzeć na zadania państwowe, narodowe, to rząd PO nie tylko się z nich nie wywiązuje, ale świadomie, ze względu na swe zewnętrzne uwarunkowania, działa na szkodę i państwa i narodu. Wielkim szkodzeniem państwu jest nieustanne szkodzenie prawa i przyjmowanie, że prawem jest to, co my uważamy za prawo, łamanie konstytucji i tak dalej – powiedział Jarosław Kaczyński.
Prezes PiS zwrócił uwagę na to, że najjaskrawszym łamaniem praworządności w Polsce jest obecnie skracanie kadencyjności „nieprawomyślnych” szefów rozmaitych instytucji. – To są akty antyprawne i antypaństwowe. To proces demontażu państwa – stwierdził prezes PiS. – Mamy też do czynienia z procesem, który całkowicie nie mieści się w ramach demokracji, a który oni określają mianem rozliczenia poprzedniej władzy. W gruncie rzeczy jest to proces odwetowy, związany ze specyfiką PO, która nie uznaje reguł demokracji i tego, że może przegrać wybory – dodał.

Trzeba kontynuować zbrojenia

Prezes PiS apelował, by rząd Donalda Tuska kontynuował rozpoczęty proces dozbrajania polskich sił zbrojnych.

Dzisiaj Premier Kosiniak-Kamysz mówił, że armia przekroczyła 200 tysięcy i że jest wzrost. Cieszymy się z tego, ale jest pytanie dotyczące tych wielkich zakupów zbrojeniowych, które my rozpoczęliśmy i które miały pomóc w odstraszeniu wroga. My ten plan podjęliśmy. Tylko, że tutaj trzeba jeszcze zawrzeć wiele kontraktów, trzeba to ciągnąć dalej – powiedział Jarosław Kaczyński.

Kryzys gospodarczy

Lider opozycji podkreślił też, że coraz widoczniejszy jest ujawniający się kryzys finansów publicznych w Polsce.

Mamy do czynienia także z już wyraźnie zarysowującymi się objawami kryzysu finansów publicznych. Mamy też kryzys rozwoju narodowego, bo tutaj jeszcze dochodzą sprawy oświaty, dochodzą sprawy służby zdrowia. Mamy niestety także kryzys gospodarczy. Wszystko wskazuje na to, że w ogromnej większości polskich domów będzie gorzej. I że ten proces doganiania zamieni się w proces cofania się. To jest naprawdę wielkie nieszczęście dla Polski, nieszczęście, z którego trzeba jakoś wyjść. Ja mogę tylko jako szef głównej partii opozycyjnej powiedzieć, że uczynimy wszystko, żeby ta sytuacja długo nie trwała – spuentował prezes PiS.

Źródło: wPolityce.pl, x.com Autor: red.
Fot. x.com/pisorg.pl