Ale wstyd! Kosiniak-Kamysz prosi „aktywistów”, żeby łaskawie nie pomagali nielegalnym migrantom

Rosyjskie i białoruskie służby muszą umierać ze śmiechu. Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz poprosił pomagających nielegalnym migrantom „aktywistów”, żeby… przestali to robić. – Polacy oczekują działań, a nie publicznych próśb – odpowiadają liderowi PSL politycy prawicy.

Działacze rozmaitych lewicowych organizacji chwalą się w sieci tym, jak pomagają migrantom z Afryki czy Bliskiego Wschodu przedrzeć się do Polski. Organizują dla nich punkty odbioru przy granicy, instruują, jak przechytrzyć polskie służby i uniknąć odesłania na Białoruś. Od 2021 roku „aktywiści” byli fetowani przez ówczesną opozycję: granty, nagrody od samorządów, film „Zielona Granica”, w której kreowani są oni na bohaterów walczących z rasistami i okrutnikami ze Straży Granicznej.

Opozycja stała się władzą i dziś już nie wypada tak otwarcie stawać po stronie tych, którzy pomagają łamać prawo i narażają na niebezpieczeństwo naszą Ojczyznę. Wciąż brakuje jednak odwagi, by nazwać rzecz po imieniu i zabrać się na poważnie za tych ludzi. Żenujący dowód słabości rządu PO, Trzeciej Drogi i Lewicy dał właśnie minister obrony narodowej, wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zwracam się do aktywistów działających na granicy: w pełni popieram i rozumiem chęć pomocy drugiemu człowiekowi, ale wskazywanie miejsca na granicy, gdzie nie ma żołnierzy oraz straży jest nieodpowiedzialne. Zaprzestańcie takich działań – nieśmiało poprosił lider PSL.

Żenujący apel Kosiniaka-Kamysza wywołał lawinę komentarzy.

Panie premierze, pan żartuje? – pytał ministra poseł PiS Kacper Płażyński. – Do wspierających nielegalny przemyt ludzi pożytecznych idiotów Putina się nie apeluje tylko się ich zatrzymuje i wszczyna odpowiednie postępowania karne – stwierdził parlamentarzysta.

Polacy oczekują działań, a nie publicznych próśb. W takich sytuacjach państwo musi być skuteczne, by zapewnić bezpieczeństwo dla Polek i Polaków. Szczególnie skuteczny musi być MON. Takie wypowiedzi niestety ośmieszają sprawczość państwa – to z kolei komentarz byłego rzecznika rządu Mateusza Morawieckiego Piotra Mullera.

Źródło: Polsat News, x.com Autor: red.
Fot. screen Polsat News, x.com/nowePSL