Zabiorą 800 plus? Petru mówi o cięciach i „ewaluacji”

Jakie to wszystko przewidywalne… Zamiast spełniania kosztownych obietnic z kampanii wyborczej ekipa Donalda Tuska szykuje się do potężnych cięć wydatków budżetowych. Zapowiedział to dzisiaj poseł Trzeciej Drogi Ryszard Petru.

Z ministrem finansów rozmawialiśmy parę razy. Przedstawimy szersze postulaty w sprawie oszczędności. Od momentu przejęcia rządów nie było głębokiego przeglądu wydatków publicznych w resortach, szczególnie w funduszach pozabudżetowych – powiedział Ryszard Petru w Polsacie.

CZYTAJ TAKŻE: Senator Bierecki przed tym ostrzegał jeszcze w styczniu! Czeka nas procedura nadmiernego deficytu

Poseł Trzeciej Drogi podkreślił, że obiecywane przez Tuska podwyższenie kwoty wolnej od podatku od 1 stycznia jest nierealne. Zamiast tego trzeba wprowadzać cięcia. Dyskusja ma dotyczyć także 800 plus.

Trzeba zrobić ewaluację tego programu – powiedział Petru.

Zrobić ewaluację w języku liberałów oznacza zaś oczywiście zabranie ludziom pieniędzy. Już wcześniej ze strony Trzeciej Drogi padały przecież różne propozycje, np. ograniczenie wypłacania świadczenia wyłącznie do osób, które pracują.

To jest symboliczny, nowy etap Koalicji 13 grudnia. Przestali już kłamać, że coś zrealizują. Teraz przystąpili do zabierania – skwitował poseł PiS Waldemar Buda.

Źródło: Polsat News Autor: red.
Fot. Polska 2050