„Rodzę w Białej Podlaskiej” – ciekawa akcja naszego szpitala i ważne przesłanie

W dniu 25 maja br. na terenie kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej odbył się Piknik Rodzinny „Rodzę w Białej Podlaskiej”. Wydarzenie spotkało się z ogromnym entuzjazmem wśród uczestników. W pikniku uczestniczyły przyszłe i obecne mamy wraz z rodzinami. Podczas eventu na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: wykłady edukacyjne, spotkania z pracownikami Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Oddziału Neonatologicznego, warsztaty. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, animacji i innych atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych.

Cykl wykładowy był podzielony na dwa bloki: Blok Mama i Blok Dziecko.

Blok „Mama” rozpoczął się od wykładu fizjoterapeuty – Natalii Kucharuk, która wygłosiła wykład pt. „Mięśnie dna miednicy w ciąży, porodzie i połogu”.

Położne: Julia Gaweł i Aneta Waszczuk przedstawiły holistyczne podejście do porodu.

Psycholog Monika Walsh opowiedziała o emocjach w ciąży, porodzie i połogu.

Wykład nt. „USG w ciąży – dlaczego jest ważne i kiedy należy je wykonywać?” wygłosił dr n. med. Bożydar Tylus – lekarz w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym.

Momentem kulminacyjnym tej części wydarzenia był spacer po bloku porodowym, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczestników spotkania.

Kolejny blok tematyczny – „Dziecko”, rozpoczął wykład pt. „Zmiany w poradni i Oddziale Ginekologiczno-Położniczym”, który wygłosiły: Małgorzata Smędra – Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Joanna Szulganiuk – Kierownik Centrum „Kobieta-Matka-Dziecko”.

Lekarze Oddziału Neonatologicznego: Lekarz Kierujący Izabela Hamułka oraz lek. Małgorzata Sokołowska przedstawiły stany przejściowe u noworodka.

Położna Martyna Jencz – Certyfikowany Doradca Laktacyjny opowiedziała o pierwszych wspólnych dobach karmienia piersią.

Fizjoterapeuta Katarzyna Michalak zaprezentowała przyjazną pielęgnację noworodka.

Ratownicy medyczni Szpitalnego Oddziału Ratunkowego: Koordynator Grzegorz Węglicki oraz Paweł Zaleszczyk pokazali uczestnikom pierwszą pomoc noworodka i niemowlęcia.
Przez cały Piknik na uczestników czekali eksperci, którzy udzielali porad i konsultacji.

Serdecznie dziękujemy za Państwa obecność, zaufanie i życzliwość. Cieszymy się, że tak licznie chcieliście spędzić sobotnie przedpołudnie z naszymi pracownikami oraz poznać personel Oddziałów: Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Oddziału Neonatologicznego.

Zachęcamy do obserwowania naszego profilu na Facebook’u: Rodzę w Białej Podlaskiej. Przedstawiamy tam bieżące informacje z życia oddziału i dzielimy się pięknymi chwilami z narodzin.

Źródło: artykuł sponsorowany/ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej
Fot. artykuł sponsorowany/ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej