Szokujące doniesienia mediów. Tusk zlikwiduje PKP Cargo?

PKP Cargo ofiarą „fachowców” od Donalda Tuska. Portal tysol.pl donosi o rozpoczętym właśnie postępowaniu sanacyjnym w tej strategicznej państwowej spółce kolejowej. – PKP Cargo nie może być ustawowo w stanie upadłości, a postępowanie sanacyjne jest równoznaczne ze wszystkimi skutkami upadłości – mówi Henryk Grymel, przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność”.

Portal „Tygodnika Solidarność” dotarł do obwieszczenia, z którego wynika, że do Krajowego Rejestru Zadłużonych złożono wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego wobec PKP Cargo. Wcześniej spółka poinformowała, ze wysyła 1/3 pracowników na przymusowe postojowe.

Okazuje się, że redukcje płac i zwolnienia to za mało. Tutaj szykowana jest likwidacja firmy!

– To już nie są pomysły, to są fakty. Zarząd PKP zgłosił do Krajowego Rejestru Zadłużonych PKP Cargo z prośbą o sądowe otwarcie postępowania sanacyjnego. PKP Cargo nie może być ustawowo w stanie upadłości, a postępowanie sancyjne jest równoznaczne ze wszystkimi skutkami upadłości. Sąd wyznacza syndyka czy zarządcę sądowego, nie działają organy spółki, czyli wszystkie prawa są zawieszone. Mogą zwalniać, sprzedawać majątek, tak jak przy upadłości czy de facto likwidacji – powiedział cytowany przez tysol.pl Henryk Grymel, przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność”.

Według niego PKP Cargo nie będzie teraz w stanie wygrać żadnego przetargu, nie działa ochrona związkowa i przedemerytalna a zarząd spółki może zwolnić każdego.

To pełna likwidacja PKP Cargo – podkreśla Grymel.

Do doniesień tysol.pl odniósł się przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Nie ma dnia żebyśmy nie słyszeli o złych danych gosp., zwolnieniach, rachunkach grozy, czy niszczeniu marzeń o ambitnej Polsce, ale to wykracza poza skalę. Nasi związkowcy donoszą, że na celowniku znalazło się PKP Cargo. Drugi operator logistyczny UE! – napisał w serwisie X szef największego związku zawodowego w Polsce.

Rozwój logistyki kolejowej i związana z nim rozbudowa suchego portu w Małaszewiczach miała być gospodarczą przyszłością naszego regionu. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, także dzięki aktywności naszych parlamentarzystów z senatorem Grzegorzem Biereckim na czele, zapewnił finansowanie największej inwestycji w województwie lubelskim. Niestety, do władzy wrócił Tusk i wschodnia Polska jest tak samo ważna dla obecnie rządzących, co w latach 2007-2015 – czyli wcale. Projekt wstrzymano a rząd nie chce się ustosunkować do pytań zadawanych przez parlamentarzystów prawicy. Zamiast marzeń mamy koszmar….

Czytaj więcej: „Siekiera Klimczaka” zniszczy naszą przyszłość? Politycy PiS walczą o uratowanie Małaszewicz

Źródło: tysol.pl Autor: red.
Fot. screen YT