Drakońskie podwyżki już tu są! Politycy PiS: „Wyraz nieudolności rządu”

Uwaga, trzymajcie się za portfele! Tuskowe podwyżki cen energii obowiązują już od dzisiaj. Jednocześnie nieudolny rząd i marszałek Sejmu Szymon Hołownia z Trzeciej Drogi odmawiają zajęcia się antypodwyżkową ustawą PiS, pod którą podpisało się 140 tysięcy Polaków.

O tym, co czeka już niebawem polskie rodziny mówili podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Podwyżki cen energii, podwyżki cen gazu, ciepła systemowego. To jest to wszystko, co funduje Donald Tusk i jego ekipa polskim gospodarstwom domowym. Jest to wyraz nieudolności rządu koalicja 13 grudnia – powiedział szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak. – Dziś mamy do czynienia z próbą zamazania obrazu tej sytuacji, politycy koalicji starają się opowiadać różne bajki, że uciążliwość podwyżek będzie mniejsza niż oczekiwano – dodał.

Błaszczak przypomniał, że na początku czerwca PiS złożył obywatelski projekt ustawy, której przyjęcie zatrzymałoby falę podwyżek. Podpisy złożyło pod nim 140 tys. Polaków.

Marszałek Sejmu mówi, że na przyszłym posiedzeniu Sejm się tym projektem zajmie, ale pewnie znając tych, którzy dziś Polską rządzą, ten projekt trafi gdzieś do komisji i będzie w komisji leżał. Domagamy się tego, żeby ten projekt obywatelski stał się obowiązującym w naszym kraju prawem – powiedział Mariusz Błaszczak.

Donald „pięćdziesiąt procent” Tusk i Paulina „pięćdziesiąt procent” Hennig-Kloska wprowadzają najprawdopodobniej największe i najwyższe jednorazowe podwyżki energii elektrycznej w III RP. Wczoraj taryfa za energię elektryczną to było 413 zł za 1 MWh, a od teraz to będzie 623 zł, czyli to jest prawie 51%. Polscy emeryci, renciści, matki samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne – wszyscy Polacy będą mieć wyższe ceny energii elektrycznej za sprawą Donalda Tuska i Pauliny Hennig-Kloski. Takie są fakty – stwierdził poseł Janusz Kowalski. 

Źródło: x.com Autor: red.
Fot. x.com/pisorg.pl