Władza torturuje księdza Olszewskiego! Wstrząsające ustalenia tygodnika „Sieci”

Nowe wydanie tygodnika „Sieci” ujawnia treść listu księdza Michała Olszewskiego z fundacji Profeto. Zdaniem dziennikarzy list osadzonego w areszcie księdza jest świadectwem publicznego upokarzania, nieludzkiego traktowania i esbeckich metod, którym był poddawany duchowny pod dyktando Prokuratury Krajowej rządzonej przez Adama Bodnara. 

Ks. Michał Olszewski został zatrzymany i tymczasowo aresztowany pod zarzutem rzekomych nieprawidłowości w związku z dotacją, jaką otrzymała prowadzonego przez niego Fundacja Profeto z Funduszu Sprawiedliwości. Sprawa ta przez Donalda Tuska i Adama Bodnara traktowana jest priorytetowo. Ma otworzyć koalicji 13 grudnia drogę do pogrążenia nie tylko Suwerennej Polski, ale całego obozu poprzedniej władzy, i dokonania zemsty politycznej. Zdaniem tygodnika „Sieci” to właśnie dlatego ABW w stosunku do ks. Michała Olszewskiego stosuje niewybredne metody.
„Zawieziono mnie na »dołek«. Od 6 rano, przez cały dzień (nawet przy czynnościach fizjologicznych) byłem skuty. Ani na chwilę nie zdjęto mi kajdanek. Usłyszałem, że o tej porze nie ma ani kolacji, ani wody. Ubłagałem pół butelki wody z kranu, przyniesionej w butelce, która stała w celi. Rano, kiedy prosiłem, by zaprowadzono mnie do WC, usłyszałem: »Lej do niej«” – czytamy w liście duchownego ujawnionym przez tygodnik „Sieci”.
„Gdy wróciłem do celi, posprzątałem ją po poprzednim lokatorze i padłem jak nieżywy. Po krótkiej chwili nagle zapaliło się światło. Okazało się, że jestem pod »specjalnym nadzorem«. Stąd kamera, kajdanki, nawet przy przejściu na spacerniak, odizolowanie od innych […], budzenie światłem przez całą noc, co godzinę! Tak było przez pierwsze dwa tygodnie” – wspomina duchowny.
Wcześniej funkcjonariusze ABW wprowadzili skutego w kajdanki ks. Michała na stację benzynową, bo kupowali sobie hot-dogi. Duchowny traktowany jest w areszcie jako niebezpieczny przestępca – poza celą porusza się skuty, jest rozbierany do naga przed każdym przesłuchaniem.
Sprawą traktowania ks. Michała Olszewskiego ma zająć się Rzecznik Praw Obywatelskich. Politycy Suwerennej Polski zapowiedzieli, że złożą skargę na postępowanie polskich władz i służb do Komitetu Przeciwko Torturom ONZ – powiedział poseł Sebastian Kaleta. 
Źródło: Tygodnik "Sieci", x.com Autor: red.
Fot. Fratria