35 lat Senatu. Grzegorz Bierecki: „Praca dla regionu to dla mnie największy honor”

Odrodzony Senat ma już 35 lat. Dzisiaj, z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, odbywają się rocznicowe uroczystości. Od ponad 12 lat Południowe Podlasie w izbie wyższej parlamentu reprezentuje senator Grzegorz Bierecki. – Godne, skuteczne reprezentowanie mieszkańców naszego regionu to dla mnie największy honor – mówi nam parlamentarzysta.

Z okazji 35-lecia odrodzonego Senatu zwołane zostało uroczyste posiedzenie izby wyższej parlamentu. Biorą w nim udział m.in. przedstawiciele najwyższych władz państwowych, marszałków Senatu poprzednich kadencji. Obradom przysłuchują się senatorowie pierwszej kadencji. Podjęta zostanie uchwała oddająca cześć wszystkim senatorom I kadencji, dzięki którym Senat stał się jedną z najważniejszych instytucji państwa. To tu tworzyły się reformy gospodarcze i ustrojowe. W Senacie I kadencji narodziła się reforma samorządowa, której efektem były przeprowadzone w maju 1990 r. pierwsze wolne wybory samorządowe. Senat stał się też pierwszą prawomocną instytucją uznaną przez środowiska emigracyjne i sprawującą, jak to jest do dziś, opiekę nad Polonią i Polakami za granicą.

Od 2011 Południowe Podlasie w Senacie reprezentuje Grzegorz Bierecki. Z wyborów na wybory zyskuje on coraz większe poparcie mieszkańców regionu.

Wśród tych z górą 12 lat były oczywiście lepsze i gorsze. Ta kadencja to niestety łamanie reguł i ciąg dalszy niszczenia autorytetu Senatu – powiedział nam senator Grzegorz Bierecki.

Zawsze starałem się stać na straży wysokiej jakości prac naszej izby. Uważam, że to właśnie rola Senatu – merytoryczna praca nad tym, żeby polskie prawo było korzystne dla obywateli, przejrzyste, możliwe do skutecznej implementacji – dodał parlamentarzysta.

To senator Grzegorz Bierecki w 2016 roku rozpoczął proces podnoszenia w Polsce kwoty wolnej od podatku, zgłaszając poprawkę zakładającą, że najmniej zarabiający nie będą płacili daniny. „Bieda w Polsce była mrożona, była kultywowana” – oceniał wówczas senator Grzegorz Bierecki, podkreślając, że po dojściu PiS do władzy konieczne jest naprawienie szkód wywołanych przez pierwsze rządy Tuska. Głośne medialnie były też działania legislacyjne Biereckiego mające uchronić samotnych rodziców przed nadmiernymi obciążeniami podatkowymi.  Zgłoszona przez senatora poprawka do Polskiego Ładu pozwalała rozliczać podatek w sposób uprzywilejowany osobom samotnie wychowującym dziecko.

CZYTAJ WIĘCEJ: Senator Bierecki wsparł samotnych rodziców. Ważna poprawka

Praca w Senacie to także niezliczone interwencje podejmowane w sprawach zgłaszanych przez wyborców i zabieganie o interesy Południowego Podlasia. Senator Bierecki wspierał w parlamencie proces wzmacniania bezpieczeństwa Polski wschodniej (był on orędownikiem powrotu wojska do Białej Podlaskiej) czy rozwoju naszej infrastruktury – przede wszystkim walcząc o odpowiedni kształt i szybką budowę autostrady A-2 do Białej Podlaskiej i granicy z Białorusią. Walczył też o interesy przedsiębiorców w czasie pandemii czy wtedy, kiedy na skutek presji migracyjnej Łukaszenki i Putina trzeba było zamknąć przejścia graniczne z Białorusią.

CZYTAJ WIĘCEJ: Grzegorz Bierecki murem za mieszkańcami naszych gmin. Ważna poprawka już w Senacie

Dzięki m.in. aktywności senatora Grzegorza Biereckiego udało się zdobyć finansowanie na kluczową dla naszego regionu inwestycję – rozbudowę suchego portu w Małaszewiczach. Dzięki przyjętej przez parlament i podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy możliwe stało się przekazanie przez rząd 3,4 mld złotych dla PKP PLK, które miały odpowiadać za przeprowadzenie prac. Niestety, kiedy do władzy wrócił Tusk i jego poplecznicy, proces ten został zatrzymany. Senator Grzegorz Bierecki wraz z grupą parlamentarzystów PiS z woj. lubelskiego walczy, żeby Platformie, Trzeciej Drodze i Lewicy nie udało się „zakopać” projektu, dzięki któremu skokowo może wzrosnąć poziom życia na Południowym Podlasiu. Podczas marcowego posiedzenia Senatu z inicjatywy Biereckiego senatorowie PiS zwrócili się do Ministra Infrastruktury ze specjalnym oświadczeniem, w którym domagają się kontynuowania projektu rozpoczętego przez rząd Mateusza Morawieckiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Grzegorz Bierecki w Senacie walczy o Małaszewicze. Senatorowie PiS apelują do ministra

Godne, skuteczne reprezentowanie mieszkańców naszego regionu to dla mnie największy honor. Dziękuję wszystkim, którzy na Południowym Podlasiu mnie wspierają i ze mną współpracują. Wspólnie zrobimy jeszcze wiele dobrego – podkreślił senator Grzegorz Bierecki.

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info