Radzyńskie liceum w krajowej czołówce! Kilkanaście procent lepiej, niż średnia!

Wielki sukces I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim. Zdawalność matury 2024 wyniosła tu 97, 4 proc. To o 13 procent lepiej, niż średnia krajowa i o blisko 10 proc. więcej, niż w przeciętnym polskim liceum.

Jak informują władze szkoły, w I LO maturę zdało 149 ze 153 podchodzących do egzaminów uczniów. Czworo pozostałych abiturientów z pewnością poradzi sobie zaś podczas sierpniowego egzaminu poprawkowego.

Liczymy, że i oni jeszcze w tym roku uzyskają świadectwo maturalne, tym bardziej że do pełni szczęścia zabrakło im zdobycia od jednego do trzech punktów – informuje I LO.

Spośród pisemnych egzaminów obowiązkowych 100 procentowy wynik z matematyki uzyskało 7 absolwentów, z języka angielskiego „maksa” ustrzeliło aż 18.

Cieszymy się także z wyników 100% na poziomie rozszerzonym z języka polskiego (1) i z j. angielskiego (2). Z egzaminów ustnych abiturienci I LO otrzymali 34 wynik 100 procent, w tym 25 z języka angielskiego, 8 z języka polskiego i 1 z języka niemieckiego. To łącznie 62 egzaminy zdane na 100 procent. 98 procent (czyli stracony tylko 1 punkt) odnotowaliśmy w przypadku 45 egzaminów – podkreśla szkoła.

Średni wynik w szkole na poziomie podstawowym z j. polskiego wyniósł 71 procent, podczas, gdy w liceach ogólnokształcących w kraju był to wynik 65 proc. Wynik średni naszych uczniów z matematyki to niewiarygodne 77 proc., aż o 9 procent wyższy niż średnia w liceach w Polsce (68 proc.) Wynik średni w szkole z j. angielskiego to aż 84 proc., również wyższy od średniej w liceach ogólnokształcących w Polsce – dodają przedstawiciele szkoły.

Źródło: I LO w Radzyniu Podl. Autor: red.
Fot. I LO w Radzyniu Podl.