Zabiorą nam domy? Skandaliczna wypowiedź minister klimatu

Nie masz pieniędzy, by sprostać chorym pomysłom Brukseli? To wyprowadź się do domu modułowego albo noclegowni. Tak przynajmniej radzi minister klimatu Paulina Hennik-Kloska z Trzeciej Drogi.

Na skandaliczną wypowiedź Pauliny Hennig-Kloski w Radiu Zet zwróciła uwagę europosłanka PiS Beata Szydło. Polacy mają być pozbawiani swoich domów? Tak wynika z wypowiedzi minister Hennig-Kloski, zapytanej przez słuchacza Radia Zet o gigantyczne koszty wymuszanych na Polakach remontów domów – napisała w serwisie była premier. 
Hennig Kloska najpierw zareagowała „infantylną opowiastką o zakładaniu kurtek w zimie”, a potem zaczęła opowiadać o opcjach dla tych, którzy nie podołają z dociepleniem domu. „Są mieszkania modułowe (…) jest możliwość mieszkalnictwa społecznego dla seniorów, są różne możliwości – powiedziała Hennig-Kloska.
Jakie „mieszkania modułowe”? Jakie „mieszkalnictwo społeczne dla seniorów”? Jakie „różne możliwości”? O czym Hennig-Kloska mówi? To bełkot. Jedyny sens, jaki da się znaleźć w wypowiedzi Hennig-Kloski jest następujący: nakażemy Polakom wydać dziesiątki, a czasem setki tysięcy złotych na remonty domów – a kto nie da rady, to niech żegna się ze swoim domem i przenosi do baraków, albo pod most – skomentowała Szydło. 
Przypomnijmy, że tylko przez wprowadzenie opłat za emisję ETS2 od 2027 roku zapłacimy rocznie co najmniej 10 tysięcy złotych rocznie więcej. Specjalny raport w tej sprawie przygotowali przygotowali Wanda Buk, była wiceprezes energetycznej spółki PGE a także znany ekspert z branży, pracujący dziś m.in. dla Fundacji Republikańskiej Marcin Izdebski.

Szczegółowo opisuje on dodatkowe koszty, jakie będą musieli ponieść Polacy w związku z wejściem w życie systemu ETS2, obejmującego opłaty za emisję CO2 z budynków i transportu. Jest to najkosztowniejsza dla obywateli częścią pakietu Fit for 55, która od 1 stycznia 2027 roku spowoduje wzrost kosztów ogrzewania, podgrzewania wody, gotowania i korzystania z pojazdów spalinowych, a także wielu innych towarów i usług” – informują autorzy opracowania.

Źródło: Radio Zet, x.com Autor: red.
Fot. x.com/MKiS_GOV_PL