Kancelaria Prezesa Rady Ministrów na swoim profilu w serwisie X zamieściła grafikę z błędną datą zakończenia Powstania Warszawskiego. Czy można bardziej skompromitować się w dniu 80. rocznicy bohaterskiego zrywu Polaków?
Grafika zamieszczona przez KPRM wskazywała, że Powstanie zakończyło… się 2 listopada. W rzeczywistości – co wie każdy, dla kogo ojczysta historia ma jakieś znaczenie – końcowy akord heroicznej walki Armii Krajowej z Niemcami wybrzmiał 2 października.
Internauci komentują kompromitację
Kompromitacja KPRM spotkała się z natychmiastową reakcją internautów i polityków.
– Te nieuki z Kancelarii Premiera nawet nie wiedzą kiedy zakończyło się Powstanie Warszawskie. Według nich 2 listopada 1944 r. Przed chwilą dodali grafikę dokładnie z tym samym błędem w dacie. Kompromitacja Donalda Tuska i Jana Grabca – stwierdziła jedna z komentatorek w serwisie X.
Te nieuki z @PremierRP nawet nie wiedzą kiedy zakończyło się Powstanie Warszawskie. Według nich 2 listopada 1944 r. Przed chwilą dodali grafikę dokładnie z tym samym błędem w dacie.
Kompromitacja @donaldtusk i @JanGrabiec. pic.twitter.com/Spm2LnPpkV— Emilia Kamińska (@EmiliaKaminska) August 1, 2024
„Są pierwsze efekty zmniejszenia podstawy programowej”
– Patałachy nawet w takiej sprawie – skomentował krótko poseł PiS Michał Moskal.
– Są już pierwsze efekty zmniejszenia podstawy programowej przez ministerstwo edukacji. Data zakończenia Powstania Warszawskiego 2 listopada zamiast 2 października – to z kolei komentarz dziennikarza telewizji wPolsce.pl Konrada Hryszkiewicza.
Są już pierwsze efekty zmniejszenia podstawy programowej przez ministerstwo edukacji.
Data zakończenia Powstania Warszawskiego 2 listopada zamiast 2 października pic.twitter.com/HsNbYvttJS
— Konrad Hryszkiewicz (@KonradHryszkiew) August 1, 2024
Po burzy w sieci wpis został skasowany.