Podlasie i AZS już trenują

AZS na początku roku musi – przede wszystkim – wybrać nowego prezesa (Adam Chodziński przeszedł do pracy w Urzędzie Miasta).

– Przygotowania rozpoczęliśmy na własnych obiektach i czekamy na nowego szefa. Na początku mamy dwa mikrocykle treningowe, a potem w planach obóz w Zamościu, gdzie chcemy rozegrać sparing z Górnikiem Łęczna. W końcu marca czeka nas półfinał Mistrzostw Polski U-19, a po nim początek ligi – informuje Jacek Syryjczyk, trener AZS PSW.

Trenują już również piłkarze Podlasia. – Podczas ferii planuję obóz. Do tego czasu chcemy wykrystalizować kadrę. Nie będzie ona tak liczna jak jesienią: góra dwudziestu czterech zawodników – powiedział Robert Różański, trener Podlasia.

W poniedziałek wznawiają treningi podopieczni Damiana Panka. Jedyną nową twarzą w ekipie z Radzynia będzie Tomasz Ryczek (Stal Kraśnik). Wisła Puławy i inne drugoligowe kluby zainteresowane są pozyskaniem Adisona, Adama Wasiluka i Pawła Komara.

– Jeżeli odejdą, będziemy szukać wzmocnień na pozycji bramkarza i napastnika. Obecnie mam ustabilizowany skład, w którym jest wielu wartościowych zawodników. Zimę przepracujemy na własnych obiektach, na sparingi wyjeżdżać będziemy do ośrodków posiadających pełnowymiarowe sztuczne boiska – informuje trener Orląt.

Dzień później zajęcia rozpoczynają czwartoligowcy z Gromu Kąkolewnica. – Zaczniemy od trzech treningów w tygodniu. Później krótki obóz na własnych obiektach. Myślimy o wzmocnieniach, ale na razie nie ma żadnych konkretów – powiedział Daniel Wajszczuk, trener Gromu.