Młodzi karatecy zmagali się pod patronatem Marszałka

W dniu 14.04.2024r. w Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się VII edycja międzynarodowego turnieju karate Kyokushin Koyagi Cup, którego organizatorem był Klub Sportowy Budokai Lublin z sensei Marcinem Majczakiem na czele. Zawody objął swoim patronatem Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski. Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie. Pakiety startowe oraz nagrody dla najlepszych zawodników ufundował właściciel marki Beltor – Pan Paweł Nawojczyk.

Sędzią głównym zawodów była legenda polskiego Kyokushin Karate, drugi w Polsce z kolej zdobywca czarnego pasa – Shihan Józef Pietras. Rolę sędziego technicznego pełnił Shihan Paweł Juszczyk.

Do zawodów zgłosiło się 338 karateka z Polski i Łotwy a ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 316 z nich.  W konkurencji technicznej KATA oraz w pełno kontaktowych walkach KUMITE brali udział młodzi zawodnicy z roczników 2018-2006 a także seniorzy. Walki odbywały się wg. japońskich przepisów, w których dozwolone jest  wykonywanie z pełną siłą zarówno pełnego wachlarza kopnięć na wszystkie strefy ciała jak i atak rękami, lecz z wyłączeniem głowy i szyi.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został kadet – Mateusz Delmanowicz, który z czterech stoczonych pojedynków trzy wygrał przed czasem a walki ćwierćfinałową, półfinałową i finałową stoczył z całą trójką reprezentantów Łotwy w tej kategorii.

Najlepszą zawodniczką została reprezentantka Gorzyckiego Klubu Karate Kyokushin Zuzanna Pruś. W drodze po dwa złota zwyciężyła trzy pojedynki w kumite oraz wygrała 14 osobową kategorię w konkurencji technicznej – kata.

W rywalizacji drużynowej najlepszy okazał się gospodarz wydarzenia, czyli Klub Sportowy BUDOKAI Lublin wyprzedając w rankingu drużynę narodową Łotwy – Latvian National Team oraz mocny klub z Warszawy UKS Bushi.

Więcej o wydarzeniu możemy przeczytać na www.budokai-lublin.org