Finał pasjonującego konkursu

To już II edycja konkursu, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o kulturze i El Greco, a w szczególności o znajdującym się w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach obrazie „Ekstaza św. Franciszka”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej, uczniowie klas III gimnazjów, a także młodzi ludzie uczęszczający do szkół średnich. W szranki stanęli uczniowie z całej Polski, w finałowej części zmagań uczestniczyli m.in. młodzi z Łodzi czy Warszawy.

– Cieszę się bardzo, że tak licznie przybyliście z różnych zakątków Polski po to, aby nie tylko zwiedzić Siedlce, zobaczyć El Greca, ale także podzielić się swoją wiedzą, swoimi wiadomościami na temat tego wybitnego malarza – mówił w czasie rozdania nagród cytowany przez Katolickie Radio Podlasie ks. Dr Robert Mirończuk, dyrektor Muzeum Diecezjalnego.

Nagrody wręczono w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej zwyciężył Julian Borkowski, który zdobył 47 punktów na 54 możliwe, wśród młodzieży ze szkół średnich zwyciężył siedlczanin Jan Ślusarczyk. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w nagrodę pojadą na wycieczkę do Hiszpanii, będą mieli okazję podróżować śladami El Greco. Osoby, które zajęły drugie miejsca otrzymały laptopy, nagrodą za zajęcie trzeciego miejsca był tablet.