Wielki sukces Biereckiego i Stefaniuka. MON da pieniądze na obwodnicę

Ta droga to wielki impuls dla miasta i zarazem ważne udogodnienie dla mieszkańców. Dzięki wspólnym staraniom rządu, parlamentarzystów z naszego regionu i urzędu marszałkowskiego już wkrótce pojedziemy nową obwodnicą wschodnią.

Dziesiątki spotkań, kuluarowych rozmów i godziny ciężkiej pracy u podstaw – to właśnie dzięki postawie naszych parlamentarzystów na czele z senatorem Grzegorzem Biereckim i posłem Dariuszem Stefaniukiem Biała Podlaska jest jednym z „oczek w głowie” naszego rządu.

Dowodem tego jest choćby fakt powrotu wojska do Białej Podlaskiej w co osobiście zaangażowany był minister Błaszczak i nasi parlamentarzyści.

Nie ulega wątpliwości, że rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie dba o rozwój Sił Zbrojnych, w szczególności na wschodzie Polski. W związku z powrotem po 20 latach Wojska Polskiego do Białej Podlaskiej, który nastąpił z inicjatywy Ministra Mariusza Błaszczaka, istotnego znaczenia dla obronności nabiera lokalna  infrastruktura transportowa wykorzystywana na potrzeby skomunikowania jednostki wojskowej.

Doskonale rozumieją to także nasi parlamentarzyści, stąd ich ogromne zaangażowanie w przekonanie Ministerstwa Obrony Narodowej, by wsparło budowę obwodnicy. To, że MON zdecydował się wesprzeć najdroższą część inwestycji, to ich bezsporny sukces.

W tym celu wykorzystane zostaną środki Ministerstwa Obrony Narodowej przeznaczane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Nowa inwestycja będzie niosła korzyści również dla lokalnej społeczności, a co ważne jej budowa praktycznie nie będzie wymagała obciążenia budżetu miasta. Oznacza to, ze prezydent Michał Litwiniuk nie będzie musiał wydać na inwestycję, z której skorzystają mieszkańcy ani złotówki. Panie prezydencie, co by Pan zrobił bez senatora Biereckiego i posła Stefaniuka?