Biegaczka z Białej Podlaskiej wydała książkę

Walcz o siebie każdego dnia!Astma i bieganiejak to połączyć? Anna Szendel w poradniku „Uśpij astmę” odpowiada na to pytanie. Autorka pochodzi z Białej Podlaskiej i tam zaczęła regularnie ćwiczyć. Debiutancka książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res.

Astma jest chorobą zapalną dróg oddechowych. Charakteryzuje się napadami duszności, kaszlu oraz trudnością w oddychaniu.Jak, pomimo uciążliwych objawów, żyć pełnią życia i dodatkowo uprawiać sport? Anna Szendel opisała sprawdzone metody i praktyczne wskazówki jak radzić sobie z chorobą w codziennym życiu.W książce można uzyskać podpowiedzi także dla osób, które przebywają w otoczeniu astmatyków i są świadkami ataków astmy.

Autorka wykorzystała nie tylko własne doświadczenia, ale także literaturę naukową. Na potrzeby książki przeprowadziła trzy wywiady: z osobą zmagającą się z astmą, trenerką personalną Martyną Piętką oraz z Anną Tarasińskąfizjoterapeutką, trenerką medyczną i terapeutką ruchową.

Anna Szendel wskazuje skuteczny sposób na uśpienie astmy aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. W niezwykle przystępny sposób przedstawia propozycję rocznego treningu biegowego, składającego się głównie z tabel z podziałem na dni tygodnia oraz kontrolą wagi i wymiarów poszczególnych części ciała. Daje również rady, jak przygotować się do biegania i w jaki sposób radzić sobie ze zniechęceniem i chwilami słabości. W poszczególnych rozdziałach zestawiła z chorobą takie zagadnienia jak: dieta, palenie papierosów i aktywność fizyczna. Autorka jest związana z Białą Podlaską, gdzie zaczęła regularnie biegać i ćwiczyć. Z miłości do sportu powstał pomysł na debiutancką książkę Uśpij astmę.Warto spróbować, by cieszyć się w przyszłości lepszym zdrowiem i komfortem życia