Jak przebiegają szczepienia w naszym regionie?

Rząd nie ustaje w wysiłkach, by zachęcać Polaków do szczepień przeciwko Covid-19. w całym kraju podano już ponad 33 miliony szczepionek, a ponad 18 milionów osób jest już w pełni „wyszczepionych”. Postanowiliśmy sprawdzić jak Narodowy Program Szczepień jest realizowany na Południowym Podlasiu.

Okazuje się, że mieszkańcy naszego regionu nie odstają od ogółu kraju w samej Białej Podlaskiej podano już 63804 szczepionki z czego 29972 osób jest już w pełni zaszczepionych. Dziennie w mieście podaje się obecnie ok 200 szczepionek. Nieco gorzej jest w powiecie bialskim tu przynajmniej jedną szczepionkę przyjęło 56217 osób, a 25503 otrzymało pełną dawkę. Rośnie jednak odsetek osób, które chcą się zaszczepić. Dziennie szczepionych jest 431 osób.

Bardzo dobrym poziomem szczepień może pochwalić się także powiat parczewski. Na ponad 35 tysięcy mieszkańców powiatu podano już 26 058 dawek szczepionek z czego 12771 zaszczepiono w pełni.

Gorzej wygląda sytuacja w powiecie radzyńskim tu na 60 tys. mieszkańców zaszczepionych jest niewiele więcej osób niż w powiecie parczewskim bo 27762 osób, z czego drugą dawkę przyjęło 12771 osób.

Sytuacja może ulec poprawie, ponieważ w promocję Narodowego Programu Szczepień aktywnie włączyły się Koła Gospodyń Wiejskich, które w naszym regionie działają bardzo prężnie. Rząd przeznaczył specjalne fundusze na organizację wydarzeń zachęcających do szczepień przez gospodynie. Najbardziej efektywne Koła zostaną nagrodzone pieniędzmi, które będą mogły wydać na swoje cele statutowe. Dodatkowe pieniądze dostaną także promujące szczepienia hufce Ochotniczych Straży Pożarnych. Dodatkowe środki na promocję szczepień będą przyznawane do końca września.