Pokaż swój PIT i uzyskaj pożyczkę

Coroczna konieczność rozliczania PIT jawi się niektórym z nas jako niechętnie realizowany obowiązek. Warto jednak pamiętać, że PIT umożliwia niesienie pomocy potrzebującym, dzięki możliwości przekazania 1% podatku. Z dodatkową korzyścią wychodzi także do swoich Klientów Kasa Stefczyka, która oferuje możliwość uzyskania Pożyczki Gotówkowej (RRSO: 30,01%) właśnie na PIT, bez zbędnych zaświadczeń.

Niektórzy obawiają się, że wraz ze zmianami w przepisach w 2022 r. rozliczanie PIT-ów stanie się trudniejsze i niemożliwe dla „przeciętnego” obywatela. Nic bardziej mylnego. Istnieje wiele narzędzi, które pozwalają nam rozliczyć się szybko i sprawnie. Dla osób całkiem niechętnych uzupełnianiu formularzy rozwiązanie przynosi urząd skarbowy, który za nas wypełnia deklarację, a nam pozostaje jedynie zaakceptować zeznanie podatkowe. Dla osób uwzględniających dodatkowe odliczenia czy rozliczenia kwestii nieobecnych w standardowych formularzach, np. niani czy zysków z inwestycji, przygotowano specjalne programy, w których można rozliczyć się szybko i bezpiecznie. Nie zapomnijmy także o wybraniu organizacji bądź konkretnej osoby potrzebującej, której przekażemy 1% podatku. Można pomyśleć, że 1% to bardzo niewiele, jednakże, jeśli każdy obywatel przekaże na pomoc nawet małą kwotę, wspólnie możemy dzięki temu osiągnąć wielki cel.

W wielu przypadkach informacje o dochodach PIT-11 czy PIT-40A z końcem kwietnia trafiają do specjalnej domowej teczki lub na dno szuflady. Warto jednak wiedzieć, że można je także wykorzystać przy ubieganiu się o pożyczkę w Kasie Stefczyka. Pozwala to na pominięcie wypełniania i przedstawiania różnych dokumentów i zaświadczeń, które standardowo są wymagane. Kasa Stefczyka wprowadziła możliwość wnioskowania o Pożyczkę Gotówkową (RRSO 30,01%) na prostych zasadach. PIT-11, a także PIT-40A informują o tym, jakie mieliśmy dochody w ciągu ubiegłego roku, dlatego starając się o Pożyczkę Gotówkową, nie musimy przedstawiać innych dokumentów potwierdzających nasze dochody. Formalności zredukowano zatem do minimum. Kasa Stefczyka na podstawie informacji podatkowej i dowodu osobistego wyda decyzję kredytową. Pamiętać jednak należy, że Kasa zawsze może prosić o przedstawienie dodatkowych dokumentów.

Wykorzystaj swój PIT za 2021 rok i sprawdź, dlaczego warto wnioskować o Pożyczkę Gotówkową w Kasie Stefczyka:

  • Prosta i wygodna – bez zbędnych formalności
  • Na duże i małe plany – możesz pożyczyć nawet 50 000 zł
  • Elastyczna – sam ustalasz dzień spłaty, a pierwszą ratę spłacić można nawet za 60 dni
  • Łatwa – przygotuj PIT-11 lub PIT-40A oraz dowód osobisty

Z propozycji możesz skorzystać do końca czerwca 2022 r. Wniosek o pożyczkę można złożyć w placówce lub pod numerem telefonu 801 600 100 (koszt połączenia wg taryfy operatora). Więcej informacji na stronie internetowej kasastefczyka.pl. Przedstawiona procedura dokumentowania przychodu dostępna jest tylko dla Członków uzyskujących akceptowalny przez Kasę dochód. RRSO oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

 

Autor: artykuł sponsorowany/Kasa Stefczyka
Fot. Pixabay