KE przyjęła Pakt Migracyjny. Za dwa lata uchodźcy napłyną do Polski

Komisja w Parlamencie Europejskim przyjęła właśnie Pakt Migracyjny. Partie: Koalicja Obywatelska, PSL, Lewica i Hołownia2050 poparły „przyjęcie migrantów do Polski lub zapłatę przez Polaków 20 tys. euro za każdego migranta”. Polskę czeka katastrofa – przekazał na platformie X poseł Patryk Jaki.

– Dokładnie za 2 lata miliony migrantów będą rozdzielane do różnych państw, w tym do Polski. Według paktu będzie można się wykupić – 20 tys. euro za każdego migranta. Ale jeśli komisja stwierdzi, że jest sytuacja kryzysowa, to wtedy nie można się będzie wykupić – mówi w nagraniu „na gorąco”, z posiedzenia Parlamentu Europejskiego, eurodeputowany Patryk Jaki.

Co to oznacza dla Polski?

– Ylva Johansson, komisarz europejska mówi, że chciałaby ok 4,5 miliona migrantów rocznie przyjmować i rozdzielać do różnych państw. Za tym wszystkim głosowały partie, w których jest PO, PSL Hołownia i Lewica. Refuges welcome do Polski i wszyscy nie zdajecie sobie sprawy z tego, co to będzie oznaczało dla naszego kraju. To jest po prostu wstyd, jak ta cała ekipa Tuska i koalicja 13 grudnia postępuje – zauważa Jaki.

Przypomnijmy, że jeszcze przed wyborami Donald Tusk zapewniał,  że nie ma jego zgody na przyjmowanie paktu migracyjnego i przymusową relokację migrantów. Jednocześnie, wraz z kolegami z innych ugrupowań zachęcał do bojkotowania referendum, które mogłoby zabezpieczyć nas przed tym zagrożeniem. Mimo zdecydowanego sprzeciwu głosujących, referendum nie jest wiążące, bo zbyt wiele osób posłuchało liderów obecnej koalicji 13 grudnia i nie pobrało kart do głosowania. Jak widać, na efekty nie musieliśmy długo czekać.