W Białej Podlaskiej powstało nowe przejście podziemne, które ułatwi dostęp do pociągów

Wygodniej dla podróżnych na stacji w Białej Podlaskiej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otworzyły przejście podziemne z windami do peronu wyspowego. Przy budynku stacji kończy się układanie nawierzchni na kolejnym, nowym peronie. Inwestycja PLK jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na stacji Biała Podlaska otworzyły nowe przejście podziemne, którym podróżni od strony budynku dworca mogą dostać się na zmodernizowany już wcześniej peron. Dla osób z trudnościami w poruszaniu się i ciężkim bagażem są windy. W przejściu jest oznakowanie i oświetlenie. Zaplanowano także informacje w języku Braille’a oraz ścieżki naprowadzające.

Wykonawca kontynuuje przebudowę peronu przy budynku dworca. Układana jest nowa nawierzchnia, będą montowane wiaty, ławki, oświetlenie, nagłośnienie i gabloty informacyjne. Od połowy grudnia planowane jest udostępnienie nowego peronu podróżnym.

default

Na stacji Biała Podlaska od połowy grudnia 2021 roku podróżni korzystają z nowego wyspowego peronu z wiatą. PLK wspólnie z miastem wybudowały także bezkolizyjne skrzyżowanie w rejonie ul. Lubelskiej. Wyremontowano przejazdy kolejowo-drogowe, m.in. na ul. Łomaskiej.

W ramach tej samej umowy, podróżni korzystają z nowych wyższych peronów z dojściami przyjaznymi dla osób niepełnosprawnych w Małaszewiczach i Terespolu. Pasażerowie zyskali nowe wiaty peronowe, wygodne ławki, oznakowanie i tablice informacyjne. Zamontowany został też nowoczesny system nagłośnienia, a nad bezpieczeństwem czuwają kamery monitoringu.

„Prace na linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce – Terespol, etap III – LCS Terespol” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach instrumentu finansowego „Łącząc Europę” (CEF). Łączna wartość projektów to 736,7 mln zł.

Źródło: PKP PLK
Fot. Grzegorz Łubik