Ponowna ewakuacja mieszkańców na czas usuwania niewybuchów przy ul. Sidorskiej

26.04.2024 r. od godz. 8:00 kontynuowane są prace związane z usuwaniem niewybuchów w rejonie ulicy Sidorskiej 61 w Białej Podlaskiej, w celu zapewnienia bezpieczeństwa przeprowadzona została ewakuacja mieszkańców z pobliskich ulic.

Czynności usuwania niewybuchów potrwają co najmniej do godz. 12:00. Ze względu na nieprzewidywalność sytuacji czas usuwania może ulec zmianie.

Obszar objęty ewakuacją obejmie mieszkańców zamieszkałych w promieniu 250 metrów od miejsca ujawnienia zagrożenia m.in. ul. Sidorska od ul. Handlowej do ul. Leszczynowej, ul. Kąpielowa na odcinku od Sidorskiej do ul. Kard. S. Wyszyńskiego, ul. Widok, ul. Wesoła od nr 3 do 11 oraz ul. Fabryczna.

W celu zapewnienia ewakuowanej ludności bezpiecznego schronienia uruchomione zostanie miejsce tymczasowego pobytu w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Leszczynowej 16 w Białej Podlaskiej, wjazd od ul. Orzechowej. Mieszkańcy, wychodząc z domów, powinni pozamykać okna i drzwi, zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy, dokumenty tożsamości oraz niezbędne leki.

Podczas ewakuacji należy zachować spokój i bezwzględnie wykonywać polecenia Policji oraz innych uprawnionych osób.

Powrót mieszkańców będzie możliwy po usunięciu zagrożenia.

Na czas prowadzonych czynności nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu ul. Sidorskiej na odcinku od ul. Leszczynowej do ul. Handlowej, ul. Wesołej, ul. Widok i ul. Kąpielowej na odcinku od ul. K.S. Wyszyńskiego do ul. Sidorskiej oraz ul. Fabrycznej. Komunikacja miejska zostanie skierowana na objazdy.

Ruchem będą kierować policjanci.