Wiemy, kto zbuduje ostatni etap autostrady A2

Oferta Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor (528 900 000,00 zł) została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę ostatniego odcinka autostrady A2 Siedlce – Biała Podlaska. Chodzi o fragment pomiędzy rejonem miejscowości Malinowiec a węzłem Łukowisko.

A2 po nowym śladzie

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa około 18 km autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Rodzaj nawierzchni, betonowa lub bitumiczna, określi wykonawca na etapie przygotowania dokumentacji projektowej.

Kalendarium

24 listopada 2020 r. – ogłoszenie przetargu w formule Projektuj i buduj

22 stycznia 2021 r. – otwarcie ofert

4 marca 2021 r. – wybór najkorzystniejszej oferty

II kwartał 2021 r. – planowane podpisanie umowy z wykonawcą

Bardzo ważna inwestycja, szansa dla rozwoju

Według senatora Grzegorza Biereckiego, który od lat zabiega o powstanie autostrady, ta droga to ogromna szansa dla rozwoju regionu i dowód na to, że PiS w przeciwieństwie do poprzednich ekip, poważnie myśli o Polsce Wschodniej.
poster

– Dzięki temu połączeniu z Białej Podlaskiej dojedziemy do Warszawy w nieco ponad godzinę. To sprawia, że południowe Podlasie, północna Lubelszczyzna zaczynają być bardzo blisko centrum Polski. Obszar niegdyś słabo rozwinięty (a chciano żeby takim pozostał), który nazywano Polską B, dziś na naszych oczach staje się taką samą Polską, jak inne regiony kraju – Polską A – piękną, kwitnącą z dobrymi perspektywami rozwoju gospodarczego – mówi Grzegorz Bierecki.