Jarmark Sapieżyński w Kodniu już wkrótce

Jarmark Sapieżyński to wydarzenie kulturalne, które już na stałe wpisało się w kanon wakacyjnych imprez w gminie Kodeń. To jedno z większych wydarzeń Lubelszczyzny, które łączy w sobie aspekt historyczny, kulturalny i patriotyczny. Jest nawiązaniem do wspaniałej historii Jana Sapiehy, który w 1511 r. od Króla Polski Zygmunta Starego otrzymał przywilej organizowania jarmarków w Kodniu. Partnerem tego wydarzenia od trzech lat jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej w Kodniu.

W tym roku Jarmark, który odbędzie się 9 lipca , będzie organizowany ku pamięci okrągłych jubileuszy czyli 160 rocznicy Zwycięskiej Bitwy o Kodeń w pierwszym dniu Powstania Styczniowego oraz ku pamięci 300 lat Koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej.

Podczas imprezy odbędzie się jarmark z produktami rękodzieła i z potrawami tradycyjnymi i regionalnymi oraz Turniej Łuczniczy o Strzałę Sapiehy. Gwiazdami Wieczoru będzie zespół Classic i Rokiczanka. Będzie również występ zespołu Jawor z Ukrainy oraz Norberta Smoły Smolińskiego wraz z Dziecięcą Ferajną ku pamięci Powstańców Styczniowych. W trakcie tego występu zostanie zaprezentowana piosenka o Zwycięskiej Bitwie o Kodeń z Powstania Styczniowego.

Dodatkowe atrakcje:

– jarmark ze stoiskami z produktami regionalnymi i tradycyjnymi oraz rękodziełem artystycznym twórców z woj. lubelskiego

– piknik wojskowy

– plac zabaw dla dzieci

– miasteczko food truck’ów.